Mimo że na świecie odnotowuje się spadek zachorowań na COVID-19, nie oznacza to, że możemy przestać dbać o zdrowie własne i ludzi wokół. Specjaliści są zgodni, że skutkiem pandemii koronawirusa będzie nowa rzeczywistość, do której wszyscy będziemy musieli przywyknąć. Mowa tu nie tylko o zmienionych warunkach ekonomicznych czy gospodarczych, ale również o sposobie funkcjonowania w życiu codziennym. Jak przygotować się na powrót do nowej normalności?

W sytuacji, w której nadal mówi się, że szczyt zachorowań jeszcze przed nami, nie można bagatelizować przestrzegania zasad higieny w codziennych, prozaicznych czynnościach. Noszenie maski higienicznej czy jednorazowych rękawiczek ochronnych to jeden ze sposobów, aby nie tylko zapobiec zarażeniu nas samych wirusem, ale i zahamować jego rozprzestrzenianie.

Specjaliści z dziedziny epidemiologii przestrzegają, że najlepszym sposobem na zapobieganie kontaktu z koronawirusem jest unikanie dużych skupisk ludzkich oraz ograniczenie kontaktu dotykowego z takimi elementami jak poręcze, uchwyty czy klamki. Powierzchnie dotykane każdego dnia przez setki ludzi maja wysoki potencjał transferowania wirusa, który może przetrwać na nich nawet kilkadziesiąt godzin.

Rozwiązanie takiej sytuacji mogą stanowić elementy, które pozwalają na korzystanie z przedmiotów, będących nieodłącznym elementem prozaicznych czynności dnia codziennego, bez konieczności używania dłoni. Jednym z nich jest bezpieczny uchwyt przytwierdzany do klamki, który pozwala na otwieranie drzwi łokciem lub przedramieniem. Możliwość obsługi klamki bez konieczności używania dłoni obniża prawdopodobieństwo przenoszenia się wirusa zarówno z dłoni na powierzchnie, jak i odwrotnie.

Metoda produkcji w/w uchwytów to druk 3D w technologii FDM / FFF (termoplasty w formie żyłki). Druk 3D realizowany jest według autorskiego projektu, w którym uchwyt wyposażony został w ruchomy na zawias, przez co model może zostać stworzony jest w jednej części.

Atutem technologii druku 3D jest możliwość personalizacji i dostawania modelu do wymagań użytkownika. Mimo że prezentowane modele przedstawiają uchwyty na owalną klamkę projekty uchwytów są zawsze dopasowywane do klamek Klienta. Dodatkowo, zgodnie z wymaganiami, na wydruku 3D może zostać umieszczone logo firmy czy inne, wymagane oznaczenie. Obecnie, oferujemy możliwość druku 3D dwóch wariantów klamek, w tej samej cenie – wąskich (30 mm) i szerokich (50 mm). W jednym zamówieniu można zlecić wydruk 3D kilku różnych typów uchwytów – to również nie ma to wpływu na cenę.

Do montażu potrzebna jest jedna lub dwie śruby z nakrętką. Warto dodać, że w przypadku okrągłych klamek rekomendowane są gumowe podkładki lub gruba taśma montażowa, dla utrzymania elementu w stałej pozycji (przy kwadratowych / prostokątnych nie ma takiej potrzeby).

Koszt wydruku 3D uchwytów uzależniony jest od typu materiału i liczby sztuk. Poniżej zestawienie:

ASA 275 Spectrum Filaments

Dostępne kolory: czarny, biały, szary, srebrny, granatowy, czerwony, zielony, pomarańczowy, natural / ivory

Cena – 35,00 PLN netto za 1 szt. (70,00 PLN netto za komplet na 1 parę drzwi)

ABS Medical Spectrum Filaments

Dostępne kolory – natural/ ivory

Cena – 49,00 PLN netto za 1 szt. (98,00 PLN netto za komplet na 1 parę drzwi)

Inne kolory są dostępne na indywidualne zamówienie, z adnotacją, że uchwyty zostaną wykonane z innych materiałów (sugerowane alternatywy to ABS lub PETG).

Proces realizacji usługi wygląda następująco:

  • na podstawie powyższego cennika dokonywana jest wycena (przy zamówieniach powyżej 50 szt. oferujemy atrakcyjne rabaty)
  • na podstawie informacji od Klienta w postaci kształtu i wymiaru klamki, projekt jest adaptowany do indywidualnych potrzeb
  • wykonany projekt wraz z próbnym wydrukiem przesyłany jest do akceptacji – jeśli zostanie zaaprobowany przez Klienta, przystępujemy do niezwłocznej realizacji
  • przy zamówieniach powyżej 20 szt. (10 kompletów) projekt adaptacji uchwytu do klamki jest darmowy.

Elementy pozwalające na otwieranie drzwi bez użycia dłoni mogą okazać się przydatne szczególnie teraz, gdy wiele firm wraca do działania po przerwie, a pracownicy muszą mieć zapewnione środki ochrony, umożliwiające im bezpieczną pracę.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: [email protected]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: