BIBUS MENOS od wielu lat jest dystrybutorem profesjonalnych maszyn produkcyjnych wytwarzających detale w technologii addytywnej (wśród nich m.in. EOS). Teraz za sprawą współpracy podjętej w ramach programu przybliżającego użytkownikom specyfikę technologii druku 3D pomiędzy EOS a Sintratec, BIBUS MENOS dodał do swojej oferty dwa nowe urządzenia.

Polski dystrybutor w swojej ofercie od niedawna ma dwie pozycję od Sintratec, szwajcarskiego producenta desktopowych systemów SLS. Technologia druku przestrzennego oferowana przez Sintratec pozwala na uzyskiwanie elementów o skomplikowanych geometriach bez potrzeby uprzedniego wykonywania form, przy zachowaniu optymalnych właściwości mechanicznych.

Sintratec Kit

Zestaw do samodzielnego montażu pozwoli początkującym użytkownikom drukarek 3D na poznanie nie tylko teoretycznej, ale również praktycznej strony technologii druku przestrzennego. Drukarka 3D w wersji DIY może być traktowana jako pierwszy krok w świecie technologii przyrostowych. Sintratec Kit sprzedawany jest z pełną dokumentacją techniczną – według producentów czas składania urządzenia nie powinien przekroczyć czterech dni.

Wymiary komory roboczej – 110 x 110 x 110 mm.

Sintratec S1

Sintratec S1  przedstawiane jest przez producentów jako pierwszy profesjonalny system działający w technologii SLS w kompaktowym wydaniu. Biurkowa drukarka SLS idealnie przeznaczona jest do wykonywania małych i średnich modeli elementów finalnych, a nawet średnich serii produkcyjnych.

Urządzenie wyposażone jest w komorę roboczą o wymiarach 130 x 130 x 180 mm.

To, co wyróżnia urządzenie na tle maszyn pracujących w technologii SLS to jej desktopowy charakter – drukarki 3D mogą zostać zintegrowane w dowolnym środowisku biurowym oraz produkcyjnym. Na całym świecie działa już ponad 300 systemów Sintratec – odbiorcami technologii są zarówno firmy produkcyjne, jak i uniwersytety i instytuty badawcze.

Wśród materiałów proponowanych producenta znajdziemy :

  • Sintratec PA12 – wysokiej jakości poliamid 12 (Nylon) w kolorze grafitowym. Pozwala na druk przestrzenny wytrzymałych elementów, odpornych na wysokie temperatury,
  • Sintratec TPE – czarny proszek elastomerowy, który pozwala wytwarzać precyzyjne części cechujące się wysoką elastycznością.

System podawania materiału w przypadku obu urządzeń jest w pełni otwarty i umożliwia testowanie różnych tworzyw – nie tylko tych dostarczanych przez producenta.

Szczegółowe informacje na temat specyfikacji technicznej urządzeń dostępne na stronie oficjalnego dystrybutora Sintratec w Polsce – BIBUS MENOS.

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like