BICO – firma biomedyczna powstała na fundamentach CELLINK, największego producenta biodrukarek 3D na świecie, ogłosiła nabycie kompletu udziałów w Advanced BioMatrix Corp. W portfolio firmy znajdują się biotusze kolagenowe, białka macierzy zewnątrzkomórkowej o wysokiej czystości, białka modyfikowane chemicznie i polisacharydy oraz inne odczynniki i testy komórkowe, sprzedawane instytucjom badawczym oraz firmom farmaceutycznym i biotechnologicznym. Firma ma szczególnie silną pozycję w odczynnikach oraz w produkcji wysokiej jakości biotuszy kolagenowych.

Tydzień temu zakończyła się ogłoszona w lipcu br. reorganizacja i rebranding Cellink. Nowy-stary podmiot ogłosił równocześnie swoją szóstą akwizycję w ciągu roku. Przejmując za 15 milionów dolarów Advanced BioMatrix, BICO automatycznie stało się liderem na rynku biotuszy i odczynników stosowanych w biodruku 3D. W krótkim okresie czasu pozwoli to na dokładniejsze i bardziej etyczne testowanie leków i kosmetyków na drukowanych w 3D modelach komórek. W dłuższej perspektywie może zastąpić np. przeszczepy skóry.

Firma Advanced BioMatrix została założona w 2008 roku i ma siedzibę w San Diego w Kalifornii w USA. Posiada szeroką gamę produktów do zastosowania w technologiach druku 3D, w tym hodowlę komórkową, testy komórkowe i biodrukowanie. Międzynarodowa baza klientów firmy składa się głównie z wiodących firm farmaceutycznych i instytucji badawczych. Produkty firmy są wykorzystywane m.in. w zaawansowanych badaniach nad nowymi lekami lub biodrukowanymi modelami tkanek 3D. Firma, podobnie jak BICO, mocno koncentruje się na ochronie patentowej swoich rozwiązań.

Advanced BioMatrix pozostanie niezależnym podmiotem prawnym i będzie zarządzana jako spółka zależna CELLINK Bioprinting, w ramach ogólnych struktur BICO. Nowa firma zostanie włączona do sprawozdawczości finansowej Grupy od sierpnia 2021 r.

Źródło: www.bico.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like