BigRep, niemiecki producent wielkoformatowych drukarek 3D typu FDM / FFF, uruchomił nowy system do zarządzania przepływem pracy – BigRep FLOW. System działa na zasadzie Software as a Service (SaaS), który umożliwia każdemu użytkownikowi tworzenie niestandardowego, możliwego do wydrukowania 3D osprzętu przemysłowego. System automatyzuje cały proces inżynierii za pomocą prostej w obsłudze aplikacji do tworzenia gotowych narzędzi – nie jest wymagane doświadczenie w druku 3D lub projektowaniu 3D.

Dzięki BigRep FLOW wszystkie konfiguracje projektowe są zoptymalizowane pod kątem szybkości i powodzenia procesu druku 3D oraz obniżenia kosztów zużycia materiałów. System zawiera także kolekcję przykładowych aplikacji do tworzenia szeregu narzędzi fabrycznych. Wśród dostępnych projektów znajdują się m.in. transportery i organizery, niestandardowe tace, pudełka, przegrody do przechowywania i szablony. Wśród narzędzi i pomocy fabrycznych można znaleźć miękkie szczęki, przyrządy montażowe i skręcarki produktów.

BigRep FLOW jest dostępny na różnych platformach, w tym na urządzeniach mobilnych. Użytkownicy logują się na swoje konto w systemie i uzyskują dostęp do biblioteki aplikacji, która obejmuje ich niestandardowe aplikacje, a także bezpłatne aplikacje przykładowe. Po otwarciu odpowiedniej aplikacji (na przykład konfiguratora osprzętu) użytkownik wgrywa plik 3D swojej istniejącej części, dla której BigRep FLOW generuje następnie niestandardowy osprzęt. Użytkownik konfiguruje parametry druku 3D w ciągu kilku sekund. Następnie użytkownicy mogą zamówić wydrukowanie narzędzia lub rozpocząć jego produkcję na własnej drukarce 3D BigRep.

Przy pomocy BigRep FLOW w ciągu kilku minut można tworzyć narzędzia produkcyjne zoptymalizowane do druku 3D. Intuicyjny interfejs oparty na chmurze ułatwia konfigurowanie niestandardowych narzędzi, a zmiany w projekcie są obliczane w czasie rzeczywistym dzięki natychmiastowej wizualizacji. I cały czas nie wymaga od użytkownika doświadczenia w drukowaniu 3D ani umiejętności obsługi oprogramowania CAD.

Źródło: www.bigrep.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like