Szkocka firma z branży materiałów do biordruku 3D, Biogelx nawiązała współpracę z Regemat 3D, hiszpańskim producentem biodrukarek 3D. Wspólnie pracują nad projektem stworzenia kompleksowego rozwiązania dla instytutów badawczych i uczelni skoncentrowanych na rozwiązaniach z zakresu biodruku 3D, skupiając się szczególnie na modelach syntetycznej skóry.

Jak mówi Sandy Bulloch z Biogelx, zawarcie partnerstwa pomiędzy firmami pomoże w rozszerzeniu dystrybucji rozwiązań, a także umożliwi oferowanie klientom kompleksowych rozwiązań z zakresu biodruku 3D. Biogelx wywodzący się z Uniwersytetu Strathclyde w Glasgow jest twórcą m.in. syntetycznych produktów peptydowych, wykorzystywanych do hodowli komórkowych. Wyniki ich pracy wykorzystywane są do szukania nowych rozwiązań z zakresu medycyny regeneracyjnej i odkrywaniem nowych leków.

W tym roku producent wypuścił Biogelx-INK – nową linię syntetycznych biotuszy do biodruku 3D. Materiały wypuszczone pod tą marką są oparte o autorski hydrożel peptydowy i zostały opracowane specjalnie pod kątem biodruku 3D.

ZOBACZ: Biogelx-INK – nowa linia syntetycznych biotuszy do biodruku 3D

Regemat 3D to firma założona przez naukowców wywodzących się z dwóch hiszpańskich uczelni wyższych – Politechniki w Walencji i Uniwersytetu w Granadzie. W ramach działalności tworzą zarówno standardowe, jak i spersonalizowane biodrukarki 3D, które służą do tworzenia modeli tkankowych już w ponad 20 krajach. Regemat 3D ma na koncie również siedem autorskich biotuszy dedykowanych różnym rodzajom aplikacji.

ZOBACZ: Hiszpański REGEMAT wprowadza do oferty siedem biotuszy dedykowanych różnym rodzajom aplikacji

Manuel Figueruela, dyrektor generalny Regemat 3D, przyznaje, że zawarta współpraca z Biogelx tworzy nową okazję do zaoferowania naukowcom nowego rozwiązania, pozwalającego na zachowanie optymalnego balansu pomiędzy wysoką jakością, powtarzalnością oraz ceną.

Źródło: 3dprintingindustry.com

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like