Bright Laser Technologies (BLT) to największy dostawca rozwiązań i produktów z dziedziny szybkiego prototypowania w metalu w Chinach. Firma należąca do rządu Państwa Środka jest najbardziej dotowanym przedsiębiorstwem działającym w sektorze przyrostowego spieku metali. Xi’an BLT powstało w roku 1995 i obecnie zatrudnia ponad 260 osób. Już lada moment drukarki 3D firmy trafią do Polski, będąc w wyłącznej ofercie Solveere. W tym roku powstanie też europejskie centrum serwisowe dla rozwiązań oferowanych przez BLT.

BLT oferuje profesjonalne systemy do druku 3D w metalu oraz rozwiązania do obróbki metali. Po sukcesach odniesionych na rynkach azjatyckich, przyszła pora na Europę i Polskę. Wyłącznym i certyfikowanym dystrybutorem flagowych maszyn producenta –  SLM S300 i SLM S200, zostało Solveere Sp. z o.o., firma specjalizująca się w sprzedaży i serwisowaniu drukarek 3D takich producentów jak EnvisionTec czy TPM. Serwisanci Solveere przeszli już gruntowne szkolenie z instalacji, obsługi oraz serwisowania maszyn BLT,  dzięki czemu polski dystrybutor oprócz samych produktów oferuje także kompleksową obsługę i wdrożenie maszyn dla potrzeb klienta.

Technologia druku 3D z metalu są wykorzystywane w medycynie, lotnictwie, przemyśle samochodowym, elektronicznym czy odlewniczym. Zastosowanie technologii przyrostowych pozwala m.in. na produkcję metalowych elementów o skomplikowanej geometrii z jednoczesnym obniżeniem ciężaru obiektu bez utraty jego wytrzymałości. Wszystko to dzięki zastosowaniu ażurowych struktur wewnątrz ścian drukowanych elementów. Drukarki 3D do metalu pozwalają także na wykonywanie ruchomych elementów bez konieczności ich łączenia, co poprawia wytrzymałość całego elementu.

Chociaż główna fabryka BLT jest zlokalizowana w Chinach, w drukarkach 3D znajdują się podzespoły takich firm jak IPG (USA), Scanlab, Siemens i Phoenix Contact (Niemcy) czy THK i SMC (Japonia). Software sterujący do maszyn dostarcza belgijskie Materialise. Warto również podkreślić, że klientami BLT jest wiele znanych na świecie przedsiębiorstw jak np. Comac, Huawei, GE, Airbus, WTB czy wspomniane Materialise, które w tym roku modele wydrukowane na maszynach BLT prezentowało na swoim stoisku targowym podczas formnext 2016. BLT od wielu lat z powodzeniem współpracuje także z niemieckim EOS’em.

Drukarki 3D SLM S300 oraz LSF C600 otrzymały prestiżową nagrodę REDDOT, zwaną potocznie „Oscarem designu”. Nagrody są przyznawane przez Design Zentrum w Essen w dziedzinie wzornictwa przemysłowego od 1955 roku.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News