C-Stick CORO Technology trafia do otwartej sprzedaży

11

28 września 2016 r. – dzień przed rozpoczęciem VIII edycji Dni Druku 3D w Warszawie, CORO Technology – producent popularnych podkładek adhezyjnych COROPad, ogłosił premierę swojego nowego produktu – sprayu adhezyjnego C-Stick. Teraz rozpoczyna jego oficjalną sprzedaż. C-Stick, podobnie jak COROPad jest dostępny zarówno w sprzedaży detalicznej, jak i hurtowej u wyłącznego dystrybutora tych produktów – 3D Phoenix.

C-Stick Adhesion Spray jest dedykowany dla drukarek 3D drukujących w technologii FDM wyposażonych w podgrzewane stoły robocze. Dzięki wykładniczemu wzrostowi siły przywierania względem temperatury platformy roboczej, znajduje on zastosowanie przy druku 3D z większości oferowanych na rynku filamentów, takich jak: ABS, ASA, SAN, HIPS, TPE, PET, PLA oraz pokrewne.

Spray posiada cztery przedziały temperatur:

 1. 20-50°C – strefa odrywania wydruków. Siła przywierania wydruków jest bardzo mała, dzięki czemu wydrukowane detale z łatwością odrywają się od platformy roboczej, bez konieczności użycia dużej siły lub narzędzi.
 2. 50-70°C – pierwsza strefa drukowania. Klej zyskuje właściwości adhezyjne pozwalające na druk detali z filamentów o niskim skurczu oraz geometrii pozbawionej ostrych przejść na płaszczyźnie dolnej.
 3. 70-90°C – druga strefa drukowania, charakteryzująca się dużą siłą adhezji. Zalecana dla średnich i dużych wydruków dowolnej geometrii.
 4. 90-120°C – trzecia strefa drukowania, gdzie temperatura graniczna 120*C zapewnia najwyższą z możliwych sił adhezji pozwalającą na druk bardzo dużych i skomplikowanych detali, nawet z materiałów o znaczącym skurczu. Szczególnie zalecana dla materiału ABS i pokrewnych.

c-stick-01

Cena puszki sprayu kosztuje 49,00 PLN brutto. Można go zakupić w sklepie 3D Phoenix.

Źródło: www.corotechnology.com

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada ponad 12-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Od stycznia 2013 roku związany z drukiem 3D.

 • Blazi

  Zawiera aceton, czyli prawdopodobnie jest to wariacja na temat sprawdzonego „sok z ABSu” – ale w wygodnym sprayu. Pomysłowe!

  • Sok z ABS działa z materiałami takimi jak PET-G, PLA, TPE, TPU? 😉

 • Ozyreusz Michał

  AAAAAAAAAAAAAAAA chce to, jak działa zgodnie z opisem to cytując: shut up and take my money. Zdzieranie PETG z PEI to masakra ( nie mówiąc o czyszczeniu supportu) na chwilę obecną, z tym klejem wracam na szkło.

 • marek

  Kolega z CORO obiecał na ostatnich targach wysłać mi próbkę, czekam 🙂

  • My jedną już dostaliśmy. Na start mogę powiedzieć tylko tyle, że ma aromat bardzo zbliżony do Dimafixu 😉

  • Grzesiek

   Marku, proszę o kontakt na maila coro

 • Andrzej Burgs

  Też testujemy próbkę – jest bardzo obiecująca. Wreszcie coś względnie bezproblemowego do nylonów 🙂

 • Kluczowe pytanie: czym, pod względem użytkowym, C-Stick różni się od Dimafix?

 • Tomek

  Wypróbujcie coś takiego jak Plastik70, lakier do elektroniki w sprayu. Wystarczy równomiernie rozpylić na szkło odczekać kilka minut. Trzyma rewelacyjnie. Łatwo się czyści acetonem. Jeden pojemnik wystarcza na sporo wydruków.

  • A jak to wygląda w kwestii podgrzewania sprayu do temperatur w zakresie 80-100*C? Nie jest to szkodliwe?

   • Tomek

    Jedynie rozpylony lakier może szkodzić. Dlatego ja nanoszę go w wentylowanym pomieszczeniu. Po odparowaniu staje się bezwonny i nie emituje innych związków. Jest to lakier do zabezpieczania elektroniki, nie może być szkodliwy po wyschnięciu. Temperatura pracy powłoki to 125°. Testowałem go w 130° – znakomicie trzyma.