C-Stick CORO Technology trafia do otwartej sprzedaży

11

28 września 2016 r. – dzień przed rozpoczęciem VIII edycji Dni Druku 3D w Warszawie, CORO Technology – producent popularnych podkładek adhezyjnych COROPad, ogłosił premierę swojego nowego produktu – sprayu adhezyjnego C-Stick. Teraz rozpoczyna jego oficjalną sprzedaż. C-Stick, podobnie jak COROPad jest dostępny zarówno w sprzedaży detalicznej, jak i hurtowej u wyłącznego dystrybutora tych produktów – 3D Phoenix.

C-Stick Adhesion Spray jest dedykowany dla drukarek 3D drukujących w technologii FDM wyposażonych w podgrzewane stoły robocze. Dzięki wykładniczemu wzrostowi siły przywierania względem temperatury platformy roboczej, znajduje on zastosowanie przy druku 3D z większości oferowanych na rynku filamentów, takich jak: ABS, ASA, SAN, HIPS, TPE, PET, PLA oraz pokrewne.

Spray posiada cztery przedziały temperatur:

 1. 20-50°C – strefa odrywania wydruków. Siła przywierania wydruków jest bardzo mała, dzięki czemu wydrukowane detale z łatwością odrywają się od platformy roboczej, bez konieczności użycia dużej siły lub narzędzi.
 2. 50-70°C – pierwsza strefa drukowania. Klej zyskuje właściwości adhezyjne pozwalające na druk detali z filamentów o niskim skurczu oraz geometrii pozbawionej ostrych przejść na płaszczyźnie dolnej.
 3. 70-90°C – druga strefa drukowania, charakteryzująca się dużą siłą adhezji. Zalecana dla średnich i dużych wydruków dowolnej geometrii.
 4. 90-120°C – trzecia strefa drukowania, gdzie temperatura graniczna 120*C zapewnia najwyższą z możliwych sił adhezji pozwalającą na druk bardzo dużych i skomplikowanych detali, nawet z materiałów o znaczącym skurczu. Szczególnie zalecana dla materiału ABS i pokrewnych.

c-stick-01

Cena puszki sprayu kosztuje 49,00 PLN brutto. Można go zakupić w sklepie 3D Phoenix.

Źródło: www.corotechnology.com

DODAJ KOMENTARZ:

11 komentarzy

 1. Avatar

  Zawiera aceton, czyli prawdopodobnie jest to wariacja na temat sprawdzonego „sok z ABSu” – ale w wygodnym sprayu. Pomysłowe!

 2. Avatar
  Ozyreusz Michał on

  AAAAAAAAAAAAAAAA chce to, jak działa zgodnie z opisem to cytując: shut up and take my money. Zdzieranie PETG z PEI to masakra ( nie mówiąc o czyszczeniu supportu) na chwilę obecną, z tym klejem wracam na szkło.

 3. Avatar
  Andrzej Burgs on

  Też testujemy próbkę – jest bardzo obiecująca. Wreszcie coś względnie bezproblemowego do nylonów 🙂

 4. Avatar

  Wypróbujcie coś takiego jak Plastik70, lakier do elektroniki w sprayu. Wystarczy równomiernie rozpylić na szkło odczekać kilka minut. Trzyma rewelacyjnie. Łatwo się czyści acetonem. Jeden pojemnik wystarcza na sporo wydruków.

 5. Avatar

  Jedynie rozpylony lakier może szkodzić. Dlatego ja nanoszę go w wentylowanym pomieszczeniu. Po odparowaniu staje się bezwonny i nie emituje innych związków. Jest to lakier do zabezpieczania elektroniki, nie może być szkodliwy po wyschnięciu. Temperatura pracy powłoki to 125°. Testowałem go w 130° – znakomicie trzyma.