CadXpert i GM System nawiązały merytoryczną współpracę, w ramach której stworzony został cykl webinarów na temat projektowania do druku 3D. Pierwsze bezpłatne szkolenie online odbędzie się już 29.04 i będzie wprowadzało w tematykę modelowania 3D w NX CAD i produkcji addytywnej w różnych technologiach.

GM System to czołowy polski dostawca oprogramowania dla przemysłu i kluczowy partner Siemens. Firma zajmuje się wdrażaniem i serwisowaniem wiodących na rynku rozwiązań CAD/CAM/CAE/PLM (NX, Solid Edge, Simcenter, Femap, STAR CCM+, Teamcenter).

Oprogramowanie NX CAD, stworzone przez firmę Siemens PLM, to jeden z najpopularniejszych systemów do przemysłowego modelowania 3D. Dzięki specjalistycznym modułom użytkownik może dopasować funkcjonalność do własnych potrzeb – narzędzia projektowania zaawansowanych kształtów i optymalizacji modelu do druku 3D pozwalają na przeprowadzenie konwergencji modelu „tradycyjnego” na kształt „bioniczny”, a następnie przekazanie go do produkcji addytywnej na drukarce 3D.

Michał Bryda-Przybyszewski, specjalista ds. marketingu w CadXpert podkreśla, że prawidłowo stworzony model CAD ma znaczący wpływ na powodzenie całego procesu druku 3D. Z tego powodu, wspólnie z GM System zdecydowali się na stworzenie cyklu szkoleń online, a w przyszłości również warsztatów stacjonarnych, na których zaprezentują proces projektowania i drukowania 3D. Cykl webinarów został podzielony na trzy tematy, by w przystępny sposób przekazać kompleksową wiedzę. Podczas szkoleń, użytkownicy uzyskają rzetelne informacje:

  • o narzędziach NX CAD przydatnych w modelowaniu pod druk 3D,
  • jak dobrać właściwą technologię przyrostową,
  • o dobrych praktykach projektowania do druku z termoplastów i żywic fotopolimerowych,
  • jak usprawniać procesy wytwórcze z użyciem nowych technologii,
  • co zrobić, by oszczędzać na produkcji, wytwarzając funkcjonalne części.

Pierwszy webinar: „Projektowanie w NX do druku 3D. Jak modelować i na czym drukować?” odbędzie się 29 kwietnia w środę o godz. 11:00. Udział jest bezpłatny po uprzedniej rejestracji.

LINK DO REJESTRACJI

Tematy kolejnych spotkań to:

  • „Projektowanie w NX do druku 3D z termoplastów (FDM)”
  • „Projektowanie w NX do druku 3D z żywic fotopolimerowych (LFS, PolyJet)”
Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in CadXpert