Formlabs – czołowy producent drukarek 3D drukujących z żywic światłoutwardzalnych w technologii SLA – The Form 2, ustanowił krakowską firmę CadXpert autoryzowanym dystrybutorem swoich rozwiązań w Polsce. Współpraca będzie dotyczyć zarówno sprzedaży pełnego portfolio produktów firmy i budowy kanałów sprzedaży, lecz również zapewnienia autoryzowanego serwisu, obejmującego pełne wsparcie techniczne użytkowników oraz opiekę gwarancyjna i pogwarancyjną.

Dotychczas w Polsce nie było autoryzowanego dystrybutora Formlabs, a oferowane w kraju drukarki 3D firmy trafiały na rynek przez kanał sprzedażowy niemieckiego iGo3D. Skutkiem tego był brak autoryzowanego serwisu oraz bezpośredniej opieki gwarancyjnej i pogwarancyjnej. Problematyczny bywał też długi czas oczekiwania na zamówione materiały i akcesoria do drukarek 3D.

Uruchomienie przez Formlabs oficjalnego kanału sprzedaży w Polsce stanowi kolejny krok rozwoju na Europę Środkowo – Wschodnią. CadXpert zapewni kompletną obsługę sprzedażową i opiekę posprzedażną. Otwarcie magazynu w Polsce umożliwia otrzymanie zamówionych urządzeń i materiałów eksploatacyjnych oraz niezbędnych akcesoriów już w następnym dniu roboczym. Jednocześnie CadXpert otwiera jedyne w Polsce centrum serwisowe Formlabs z wykwalifikowaną przez producenta kadrą pracowników.

Drukarki 3D The Form 2 dzięki szerokiej gamie żywic znajdują zastosowanie m. in. w firmach z branży jubilerskiej, mechaniki precyzyjnej czy dentystycznej. Różnorodność materiałów o odmiennych właściwości fizycznych i mechanicznych, pozwala na wykonywanie prototypów, modeli koncepcyjnych oraz funkcjonalnych. Urządzenie umożliwia drukowanie modeli z żywic standardowych (dostępnych w kolorach: transparentny, biały, szary i czarny), żywic funkcjonalnych (Tough, High Temperature, Flexible i Durable) specjalistycznych żywic do odlewnictwa (Castable) oraz dedykowanych do branży dentystycznej (Dental SG).

formlabs-zywice

Specjalistyczne materiały pozwalają na wykorzystanie ich w branży medycznej. Żywica Dental SG to pierwsza na rynku biokompatybilna, certyfikowana (EN-ISO 10993-1:2009/AC:2010, USP Class VI) żywica do desktopowych drukarek 3D pracujących w technologii SLA.

CadXpert 11

CadXpert działa na polskim rynku druku 3D od połowy 2013 r. Jest dystrybutorem drukarek 3D MakerBot, a od zeszłego roku także pełnego portfolio produktów właściciela tej marki – Stratasysa. Posiada w ofercie także skanery 3D – Fuel3D, Einscan-PRO oraz eviXscan 3D.

Źródło: www.cadxpert.com.pl

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News