CadXpert - jeden z największych dystrybutorów przemysłowych drukarek 3D w Polsce (Stratasys, UltiMaker i Formlabs) oraz czołowa firma usługowa w kraju, zrealizował pionierski projekt dla Instytutu Maszyn Przepływowych Politechniki Łódzkiej. Wykorzystując technologię druku 3D z żywic światłoutwardzalnych, firma wyprodukowała unikalny model układu tętniczego człowieka w skali 1:1.

Projekt został zrealizowany w ramach grantu finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) o numerze LIDER/12/0056/L-10/18/NCBR/2019. Do produkcji modelu użyto drukarki 3D Formlabs Form 3L i elastycznego materiału Elastic 50A. Model 3D umożliwia głębsze zrozumienie przepływu krwi w uproszczonym układzie tętnic człowieka. To innowacyjne narzędzie dostarcza naukowcom nieocenionej pomocy w dokładniejszych symulacjach numerycznych, co otwiera nowe możliwości w badaniu i analizie układu krążenia.

Projekt jest prowadzony w Instytucie Maszyn Przepływowych Politechniki Łódzkiej pod nadzorem dr inż. Piotra Reorowicza. Łączy on najnowsze osiągnięcia technologii druku 3D z nauką o układzie tętniczym, przyczyniając się do dalszego postępu w dziedzinie biomedycyny.

"Cieszymy się, że możemy przyczynić się do tego innowacyjnego projektu, łącząc naszą ekspertyzę w druku 3D z najnowszymi badaniami w dziedzinie układu tętniczego," powiedział przedstawiciel firmy CadXpert. "To niewątpliwie stanowi krok naprzód w technologii druku 3D i jesteśmy dumni, że możemy być częścią tego przełomowego projektu."

Inicjatywa ta pokazuje, jak technologia druku 3D może przyczynić się do postępu w różnych dziedzinach nauki i przemysłu, od biomedycyny po inżynierię. W tym kontekście CadXpert kontynuuje swoją misję dostarczania najbardziej zaawansowanych technologii druku 3D, umożliwiając naukowcom i inżynierom tworzenie bardziej precyzyjnych modeli i symulacji.

Źródło: www.linkedin.com

Poznaj sufity napinane

Portal COLORISED to kompleksowe źródło informacji, porad i inspiracji dla osób planujących remonty mieszkań, domów oraz wyposażania wnętrz. Znajdziesz na nim poradniki dotyczące wykończenia wnętrz: sufity napinane PVC, sufity napinane z tkanin, tapety, tapety z tkanin, oświetlenie LED, systemy oświetleniowe LED, podłogi, systemy ogrzewania i wielu innych.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in Projekty 3D