CadXpert – czołowy dystrybutor przemysłowych i desktopowych drukarek 3D w Polsce, nawiązał ścisłą współpracę z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, w ramach której specjaliści firmy prowadzą zajęcia z szeroko pojętych technologii przyrostowych oraz inżynierii odwrotnej. W zajęciach biorą udział studenci kierunku inżynieria materiałowa na Wydziale Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej. Przedmiot o nazwie “Metody przyrostowego formowania w inżynierii materiałowej i medycynie” jest prowadzony w Pracowni Przetwórstwa Stopów i Materiałów Specjalnych. Innowacyjny przedmiot powstał z inicjatywy prof. dr hab. inż. Stefana Szczepanika.

Pierwsze zajęcia w ramach nowego przedmiotu z udziałem specjalistów do spraw technologii przyrostowych odbyły się w marcu br. Podczas wykładu – Adam Przepolski, specjalista ds. usług druku 3D w CadXpert, prezentował najpopularniejsze technologie addytywne. Studenci mogli dowiedzieć się, czym różnią się metody addytywnego wytwarzania, jakie materiały są stosowane oraz w jakich zastosowaniach sprawdzają się te technologie. Teoria była poparta wydrukami 3D, które reprezentowały omawiane technologie addytywne. Oprócz wiedzy merytorycznej uczestnicy wykładu otrzymali wskazówki, jakie kompetencje i kwalifikacje są niezbędne do pracy w branży.

Kolejny wykład dotyczył technologii skanowania 3D, podczas którego Mikołaj Wilkiewicz, specjalista ds. skanowania 3D opowiadał o różnicach pomiędzy skanerami 3D światła strukturalnego a laserowymi. Omówione zostały właściwości urządzeń oraz obszary zastosowań na podstawie urządzeń EinScan-Pro (ręczne, światła strukturalnego) i FreeScan (laserowe skanery 3D). W trakcie prezentacji studenci mogli zobaczyć proces skanowania, ale także samodzielnie wykonać pomiar. Studenci mieli także możliwość samodzielnego skanowania 3D.

CadXpert od 2013 roku dostarcza na rynek polski wysokiej jakości drukarki 3D i skanery 3D. Jest dystrybutorem m.in. takich marek jak Stratasys, MakerBot, Formlabs, czy Shining3D. Jest trzykrotnym finalistą plebiscytu Nagrody Branżowe CD3D w kategorii Najlepszy Dystrybutor Desktopowych Drukarek 3D.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować

Więcej w CadXpert