Canon – jedna z największych na świecie korporacji specjalizujących się w produkcji rozwiązań do obrazowania, w tym sprzętu foto-video, urządzeń biurowych czy systemów do druku wielkoformatowego, od ponad roku prowadzi sprzedaż profesjonalnych drukarek 3D Sytems w Europie. Niedawno informowaliśmy, że zakres tej działalności został poszerzony m.in. o Polskę. Canon jednak nie zamierza poprzestawać na sprzedaży samych urządzeń. Firma właśnie ogłosiła nawiązanie współpracy z Materialise, na mocy której będzie dystrybuować specjalistyczne oprogramowanie Materialise Magics 3D.

Podobnie jak w przypadku urządzeń 3D Systems, Materialise Magics 3D będzie rozprowadzane wyłącznie na rynkach europejskich. Oprogramowanie służy do przygotowywania plików do druku 3D na profesjonalne, wysokobudżetowe systemy do druku przestrzennego. Obsługuje praktycznie wszystkie istniejące formaty zapisu plików 3D, umożliwia edycję lub naprawę plików STL, nanosi napisy – w tym numery seryjne i tekstury.

Poszerzenie oferty Canona o oprogramowanie Materialise umacnia pozycję firmy na rynku profesjonalnego druku 3D i dowodzi tego, że Canon bardzo poważnie myśli o trwałym zadomowieniu się w tej branży.

Materialise Magics 3D

Źródło: www.develop3d.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like