Informacje branżowe

Canon zaprasza na swoje stoisko na targi PLASTPOL

Canon – dystrybutor wysokobudżetowych drukarek 3D Systems oraz producent profesjonalnych urządzeń wielofunkcyjnych 2D, zaprasza na swoje stoisko podczas rozpoczynających się jutro w Kielcach XXI Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL w Kielcach. W strefie Canon na stoisku B16, będzie można zobaczyć w akcji drukarki 3D Projet MJP 2500 Plus oraz odporne na działanie wilgoci, wysokiej jakości materiały wyprodukowane na ploterze Océ ColorWave 500 do druku dokumentacji technicznej i inżynieryjnej, a także przetestować w działaniu wielofunkcyjne urządzenie imageRUNNER ADVANCE C355iFC do wydajnej obsługi dokumentów.

Specyfika firm zajmujących się przetwórstwem tworzyw sztucznych i wzornictwem przemysłowym pozwala wykorzystać druk 3D na wiele sposobów. Technologia druku 3D umożliwia nieograniczone zastosowanie przy tworzeniu prototypów i modeli koncepcyjnych wysokiej rozdzielczości. Dodatkowo precyzja odwzorowania i wytrzymałość produktów wykonanych w technologii MJP sprawia, że proces tworzenia elementów jest szybszy i umożliwia natychmiastową korektę geometrii.

Canon posiada 80-letnie doświadczenie w obsłudze procesów produkcyjnych oraz szeroką gamę drukarek 3D, które umożliwiają profesjonalną produkcję wytrzymałych elementów. Połączenie wiodących na rynku rozwiązań z rozbudowaną siecią serwisową sprawia, że firma jest w stanie z sukcesem wspierać rozwój przedsiębiorstw z różnych branż. Do tego dochodzi wsparcie eksperckie na każdym etapie zakupu urządzeń oraz konsulting 3D – wszystko po to, aby pomóc klientom w zrewolucjonizowaniu procesów projektowych i produkcyjnych.

Canon podczas targów PLASTPOL zaprezentuje trzy urządzenia ze swojej oferty:

Projet MJP 2500 Plus wykorzystuje technologię druku 3D z fotopolimerów akrylowych utwardzanych światłem UV, dzięki czemu urządzenie pozwala tworzyć modele o wyjątkowej dokładności wymiarowej i gładkiej powierzchni. Wysoka wydajność, uzyskana m.in. dzięki dedykowanemu oprogramowaniu, umożliwia automatyczną optymalizację procesu, generowanie koniecznych struktur podtrzymujących model oraz szacowanie zużycia materiału oraz czasu potrzebnego na wykonanie zadania.

Ploter Océ ColorWave 500, którego kluczowe funkcjonalności to prędkość druku (na mediach niepowlekanych z prędkością 225 arkuszy A1/godz. w trybie czarno-białym oraz 212 arkuszy A1/godz. w kolorze), a także wydajność i prostota obsługi. Urządzenie zapewnia także szybkie przetwarzanie danych i dużą przewidywalność podczas rozbudowanych cykli pracy z wielowarstwowymi plikami PDF (ploter wyposażono w zintegrowany interpreter PDF).

imageRUNNER ADVANCE C355iFC to z kolei kolorowe urządzenie wielofunkcyjne A4 dla nowoczesnych firm – idealne do zastosowań w codziennej pracy wymagających środowisk biurowych. Urządzenie sprawdza się zwłaszcza tam, gdzie liczy się łączność bezprzewodowa, szybkość produkcji dokumentacji (np. projektowych), niezawodność i wysoka jakość druku.

Źródło: www.canon.pl/3d.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować