Carbon – producent superszybkich drukarek 3D drukujących z żywic światłoutwardzalnych, ogłosił wprowadzenie nowej, ognioodpornej żywicę EPX 86FR, która wykorzystuje opatentowany przez Carbon proces podwójnego utwardzania. Chociaż materiały tego typu są już dość powszechne w sektorze druku 3D, materiały nisko-palne w technologiach fotopolimerowych są wciąż dość rzadkie. Carbon nie tylko poszerza dostępne możliwości w tym obszarze, lecz zamierza swoim materiałem dość mocno podnieść poprzeczkę w stosunku do rozwiązań konkurencji.

EPX 86FR to żywica oferująca połączenie ognioodporności, funkcjonalnej wytrzymałości, wysokiej wytrzymałości i długoterminowej stabilności. Może pomóc w zmniejszeniu kosztów produkcji oprzyrządowania części do użytku końcowego, funkcjonalnych prototypów oraz narzędzi ognioodpornych lub samogasnących, takich jak obudowy, wsporniki i złącza w aplikacjach motoryzacyjnych i przemysłowych.

Jednym z pierwszych użytkowników nowego materiału jest firma Astoria Pacific produkująca zautomatyzowane rozwiązania analityczne dla laboratoriów, która wykorzystuje żywicę EPX 86FR między innymi do opracowywania obudów do kąpieli cieplnych dla wysoce regulowanych urządzeń elektronicznych.

Kluczowe cechy i zastosowania EPX 86FR obejmują:

  • możliwość produkcji części końcowych, funkcjonalnych prototypów i narzędzi produkcyjnych do zastosowań konsumenckich, motoryzacyjnych i przemysłowych, które wymagają oceny UL 94 V-0 lub FAR 25.853(a) z właściwościami ognioodpornymi i samogasnącymi
  • wysoką wytrzymałość i stabilność temperaturową oraz niższy stopień odkształcania się w druku 3D
  • możliwość produkcji specjalistycznych aplikacji, jak obudowy akumulatorów urządzeń elektronicznych, wentylatorów, osłon płytek drukowanych, obudów akumulatorów samochodowych, wsporników, osłon, elementów mocujących, czy zacisków kabli i złączek.

Materiał EPX 86FR jest dostępny w sprzedaży w Ameryce Północnej, Europie i Wielkiej Brytanii i jest kompatybilny ze wszystkimi drukarkami 3D Carbon M1, M2, M3, M3 Max i L1.

Źródło: www.carbon3d.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like