Carbon - producent superszybkich, przemysłowych drukarek 3D drukujących z żywic światłoutwardzalnych, przejęła firmę ParaMatters - dostawcę oprogramowania do wytwarzania przyrostowego. To przejęcie rozszerza obecne możliwości oprogramowania Carbon o optymalizację topologii drukowanych modeli 3D. Platforma technologiczna Carbon jest teraz poszerzana, aby umożliwić zespołom projektowania i rozwoju produktów na tworzenie lepszych produktów w krótszym czasie, przy użyciu szerokiej gamy materiałów i systemów produkcyjnych.

Większość platform oprogramowania używanych do projektowania i wytwarzania produktów jest zoptymalizowana pod kątem ograniczeń nałożonych przez tradycyjną produkcję, w tym procesy formowania wtryskowego, odlewania i frezowania CNC. Brak nowoczesnego oprogramowania do projektowania, które może szybko iterować i czerpać korzyści z wytwarzania przyrostowego, nadal ogranicza cykl rozwoju produktu.

To przejęcie wypełnia tę lukę i rozszerza możliwości oprogramowania do projektowania generatywnego Carbon, aby umożliwić zwiększoną automatyzację i tworzenie bardziej złożonych, bardziej wydajnych projektów części. Korzyści te opierają się na wprowadzeniu na początku tego roku przez Carbon Design Engine, który jest wykorzystywany przez światowe marki do automatyzacji procesu opracowywania części siatkowych do produkcji.

Zdajemy sobie sprawę z kluczowej roli, jaką narzędzia do projektowania oprogramowania odgrywają w cyfrowej transformacji naszych klientów. Zbyt długo projektanci zadowalali się narzędziami do projektowania oprogramowania, które są zgodne z ograniczeniami tradycyjnej produkcji” – komentuje Phil DeSimone, współzałożyciel i członek biura dyrektora generalnego Carbon - "wiele wczorajszych narzędzi projektowych nie jest zoptymalizowanych pod kątem wykorzystania innowacji branżowych, w tym zaawansowanych materiałów do drukowania 3D i procesów produkcyjnych. Zarówno Carbon, jak i ParaMatters podzielają tę samą wizję dostarczania nowoczesnych narzędzi, aby zapewnić, że zespoły ds. rozwoju produktu mogą tworzyć lepsze produkty w krótszym czasie”.

Źródło: www.carbon3d.com

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like