Opisując na łamach serwisu niezliczoną ilość kampanii Kickstarterowych i Indiegogo stałem się pewnego rodzaju ekspertem – teoretykiem w tej dziedzinie. Doszedłem do etapu gdy na podstawie prezentacji danego modelu drukarki 3D czy też innego powiązanego z tym urządzenia, jestem w stanie określić z dość dużym prawdopodobieństwem, czy dany projekt jest na serio, czy służy wyłącznie wyciągnięciu kasy z portfeli i kart kredytowych naiwnych użytkowników serwisu? Jeśli chodzi o polskich przedstawicieli branży, to w przypadku dwóch czołowych portali crowdfundingowych i druku 3D wygląda to dość ubogo… 3 razy swego szczęścia bez powodzenia szukał RapCraft (obecnie CB Printer & Omni3D), raz z powodzeniem Zortrax i ponownie bez skutku Idea Lab. Reszta firm nigdy nie próbowała…

Głównym powodem takiej sytuacji jest wymóg stawiany przez Kickstartera, aby firma uruchamiająca nowy projekt miała siedzibę w jednym z poniższych państw: USA, Kanada, UK, Australia, Nowa Zelandia i od niedawna Holandia. Indiegogo jest pod tym względem mniej restrykcyjne, niestety nie cieszy się aż tak wielką popularnością co Kickstarter. Projekty osiągają dużo mniejsze kwoty dofinansowania, trudniej też osiągnąć och minimalny pułap. Dodatkowym problemem jest późniejsze rozliczenie pozyskanych pieniędzy przed Urzędem Skarbowym, który tego typu inicjatywy traktuje z wrodzoną podejrzliwością…

Na szczęście rynku polskim również funkcjonują tego typu platformy, a do najbardziej znanych można zaliczyć Wspieram.to i PolakPotrafi.pl. Właśnie teraz, na pierwszym z tych serwisów został uruchomiony projekt związany z drukiem 3D. I wbrew pozorom nie chodzi wcale o drukarki 3D – pomysł jest dużo prostszy, ale za to skierowany do bardzo szerokiego grona osób. To platforma do tworzenia własnych, personalizowanych obudów na smartfony!

Case I Want to narzędzie umożliwiające stworzenie własnej, unikatowej obudowy na smartfona, wydrukowanej w technologii druku 3D. W zależności od preferencji użytkownicy mogą wybrać jeden z gotowych modeli lub zaprojektować własny, dzięki prostej w użyciu aplikacji. Aplikacja nie tylko jest łatwa w obsłudze, ale posiada również niemal nieograniczone możliwości personalizacji obudów. Można wybrać kolor, dodać tekst, wstawić obrazek. Każdy będzie miał okazję wyrazić siebie i zdecydować o wyglądzie swojego smartfona, z którego korzysta na co dzień.

Zespół Case I Want liczy 5 osób. Tworzą go: Mikołaj Zegarski – pomysłodawca i szef projektu, Krzysztof Pachulski i Dominik Zgutka – programiści, Maciej Sowiński – specjalista zarządzania projektami oraz Tomasz Cuber – specjalista od planowania biznesowego i budowania marki.

Zespół udostępnia jedyną w Polsce i trzecią na świecie platformę do projektowania w 3D własnego etui. Używa do tego technologii FDM i takich materiałów jak ABS, Laywood (kompozyt plastiku i drewna), czy super elastyczny NinjaFlex. Wydruki są wykonywane na drukarkach 3D Sygnis, Prime 3D i UP! Projekt wsparło wiele znanych w branży druku 3D i start-upów firm i organizacji: Monkeyfab, Kombinat Warszawa, Get3D, Pirx, Sygnis, 3D Magic, Activatorium oraz We The Crowd. Ponadto ambasadorem projektu został sam Artur Kurasiński!

CD3D również wspiera gorąco ten projekt i zachęca do tego innych. Projekt trwa do 20 czerwca a limitem jest zebranie 25 000 PLN. Aktualnie udało zebrać się niespełna 10% tej kwoty, ale czasu jest jeszcze wiele. Wkrótce opublikujemy kolejne ciekawe informacje z obozu Case I Want, możecie być pewni, że platforma do druku 3D personalizowanych obudów do smartfonów to dopiero początek… 🙂

Źródło: www.wspieram.to/caseiwant
Grafika: materiały prasowe

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

1 Comment

  1. Mikołaj do boju! 🙂

Comments are closed.

You may also like

More in News