Już kilka lat temu przemysł meblowy odkrył zalety drukowania 3D. Designerzy, projektanci i architekci szukają w tej technologii inspiracji oraz możliwości eksperymentowania z materiałami, strukturami i kształtami. Przedstawiane projekty potwierdzają potencjał druku 3D w projektowaniu wnętrz tj. oryginalnych mebli, finezyjnych lamp i spersonalizowanych wazonów. Jednocześnie, druk 3D może zostać wykorzystany do produkcji innych sprzętów codziennego użytku, aby zadowolić indywidualnie każdego klienta.

Proces drukowania 3D wydaje się wybiegać w przyszłość również jeśli chodzi o produkcję poszczególnych meblarskich, czy konstruktorskich komponentów. W ten sposób łączy się tradycyjną produkcję mebli z nową technologią.

Przykład takiego właśnie działania potwierdza współpraca Omni3D z firmą Ataner. Poznański deweloper, stawiając na komfort i personalizację zwrócił się do Omni3D z potrzebą zaprojektowania zaślepki do drzwi. W standardzie instalowane będą w budowanych mieszkaniach drzwi wejściowe dostosowane do łatwego montażu samozamykacza. Dzięki temu klient nie musi decydować się na takie specjalistyczne drzwi przy zakupie mieszkania, ale gdyby chciał skorzystać z takiej funkcji to użyte rozwiązanie miało mu to umożliwić.

Podkreślić należy, że zamykacze drzwiowe stają się coraz bardziej popularne, w wyraźny sposób przekładają się na bezpieczeństwo oraz na ograniczanie strat cieplnych w pomieszczeniach. Doprowadzają do natychmiastowego zamykania drzwi, a ciepłe powietrze z wewnątrz jest wywiewane w dużo mniejszym stopniu. Wielu klientów po czasie decyduje się na montaż takiego samozamykacza.

Jak mówi deweloper, współpraca z Omni3D rozpoczęła się od zaprojektowania modelu 3D zaślepki. Do Omni3D dostarczone zostały drzwi dewelopera tak, aby, by inżynier mógł dokonać pomiarów i na bieżąco testować wydruk pod kątem łatwości montażu, sztywności (wybierając odpowiedni filament) oraz uwzględnić koszt inwestycji. Po kliku próbach powstała finalna zaślepka.

Dane techniczne wydruku 3D:

  • Filament: ABS-42 brązowy (kolor dopasowany do koloru drzwi)
  • Warstwa: 0,4 mm
  • Długość: 34 cm
Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in Druk 3D