BICO (zależny od CELLINK), stale informuje o kolejnych przejęciach i współpracach. Firma rozpoczęła kolaborację z MatTek i Visikol w celu utworzenia CRO (Organizacji Badań Kontraktowych), która będzie zajmowała się usługami biodrukowania 3D. Utworzenie organizacji wspiera program Bio Convergence, coraz bardziej zakorzeniając spółkę w sektorze biodruku 3D i oferując swoim klientom kompleksowe rozwiązania. 

CRO pozwala połączyć doświadczenie trzech spółek w zakresie hodowli komórek, tworzenia zaawansowanych modeli tkanek i biodruku 3D w celu zminimalizowania wykorzystania tkanek zwierzęcych w badaniach. MatTek posiada dziesięcioletnie doświadczenie w zakresie pierwotnej izolacji komórek, zaś CELLINK oferuje kompleksową wiedzę na temat projektowania biodruków 3D i biomateriałów. Natomiast Visikol są ekspertami w opracowywaniu testów. 

Nowa spółka będzie oferować innowacyjne, niestandardowe struktury tkanek biodrukowane 3D przez CELLINK. Stworzone przez CRO konstrukcje będą dedykowane do laboratoriów w celu prowadzenia testów. Klienci spółki będą mogli skorzystać również z gotowych modeli 3D tkanek i usług toksykologicznych MatTek, czy testów leków i modelowania chorób oferowanych przez Visikol. 

Jak mówi Michael Johnson, dyrektor generalny Visikol, połączenie obszarów działalności firm pozwoli zaoferować naukowcom kompleksowe usługi biodrukowania 3D. Natomiast CSO CELLINK, Itedale Namro Redwan, twierdzi że synergiczne działanie spółek pozwoli na rozwinięcie i testowanie hodowli komórek oraz zminimalizowanie wykorzystania modeli zwierzęcych, poprzez stosowanie syntetycznie stworzonych tkanek w celu obrazowania patologii. 

Źródło: 3dprintingmedia.network

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like