CELLINK stawia na intensywny rozwój swoich technologii. Niedawno zaprezentował koncept nowego urządzenia pracującego w innowacyjnej technologii holographic bioprinting technology, pozwalającej na biodruk 3D w skali mikro.

Rozszerzając portfolio swoich urządzeń CELLINK jednocześnie zaplanował ekspansje na kolejne rynki zagraniczne. Firma otrzymała patent na stworzenie czystej komory roboczej (Clean Chamber Technology), obowiązujący na rynku koreańskim. Technologia czystej komory jest kompatybilna z flagowymi urządzeniami z oferty szwedzkiej firmy.

Stworzenie w biodrukarce 3D warunków zbliżonych do tych panujących w clean roomie jest krytycznym aspektem jeżeli chodzi o aplikacje medyczne. Zapewnienie określonego stopnia sterylności zwiększa prawdopodobieństwo powodzenia prowadzonych eksperymentów z wykorzystaniem struktur biologicznych. Patent opracowania sterylnego środowiska dla procesu biodruku 3D otwiera przed CELLINK nowe możliwości rozwoju i poszerzania portfolio produktowego na tak nowoczesnym rynku, jakim jest rynek koreański.

Jak mówi Erik Gatenholm, CEO CELLINK, firma jest globalnie uznanym liderem w dziedzinie biodruku 3D. Istotnym faktem jest ochrona opracowanych technologii tak, aby nadal móc oferować najbardziej innowacyjne rozwiązania swoim klientom i współpracownikom na całym świecie.

Firma jest w trakcie patentowania kolejnych rozwiązań na całym świecie. W lutym 2019 roku CELLINK otrzymał patent na druk struktur komórkowych, obowiązujący na szwedzkim rynku – są również posiadaczami praw do materiału  Nanofibrillar Bioink, który może znaleźć zastosowanie w medycynie regeneracyjnej czy inżynierii tkankowej.

Źródło: 3dprintingmedia.network

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like