Ciekawostka: Stratasys zatrudnia byłego vice-prezesa HP z 25-letnim stażem

0

Jakiś czas temu pisałem, że po ogłoszeniu przez HP informacji o oficjalnym wejściu firmy do branży druku 3D, dwóch największych graczy na rynku – 3D Systems i Startasys zareagowało cokolwiek nerwowo. O ile w obydwu przypadkach pojawiły się komentarze tonujące to wydarzenie i zwracające uwagę, iż „to wszystko nie jest takie proste jakby się mogło z zewnątrz wydawać„, chwilę później obydwie firmy zaprezentowały to, co miały pokazać dopiero teraz, na rozpoczynających się właśnie targach Euromold. W zeszłym tygodniu Stratasys poszedł nawet o krok dalej i przedstawił swojego nowego vice-prezesa firmy oraz szefa marketingu (CMO – Chief Marketing Officer) – Chrisa Morgana, który… przez 25 lat pracował w HP, z czego przez 5 lat na stanowisku vice-prezesa w oddziale HP Azja.

Morgan z marszu przejmie swoje nowe obowiązki, które będą obejmować działania związane ze strategią marketingową firmy w wydaniu ogólnoświatowym, jak również budowania międzynarodowego zespołu, który będzie wspierał ekspansję na rynki zagraniczne. Jako vice-prezes HP Morgan był odpowiedzialny m.in. za przejście z drukarek analogowych w cyfrowe oraz zwiększenie międzynarodowego zasięgu marki, pomagając czynić z niej lidera branży. W latach 2001-2004 dowodził całym działem marketingu i sprzedaży w HP w dziale druku i obrazu, a w latach 2004-2009 pełnił tą samą funkcję ale w oddziale Azja Pacyfik / Japonia.

Chris Morgan

Zatrudniając tak doświadczonego managera Stratasys ma nadzieję wykorzystać jego umiejętności do powtórzenia sukcesów jakie odnosił w HP. Być może liczy również na to, iż podzieli się on swoją wiedzą na temat strategii biznesowej, jaka była wdrażana przez HP w latach świetności? Tak czy inaczej, z perspektywy czasu stanowi to dużo ciekawszą inwestycję niż zatrudnienie will.i.am`a przez 3D Systems na początku bieżącego roku, który do tej pory zabłysnął tylko raz, prezentując projekt EKOCYCLE, który zniknął równie szybko jak się pojawił…

Źródło: www.businesswire.com via www.fabbaloo.com
Grafika: [1]

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.