Na wstępie podzielę się pewną statystyką: chociaż wydawałoby się, iż druk 3D to zdecydowanie męska dyscyplina okazuje się, że ponad 45% czytelników Centrum Druku 3D… to kobiety! Nie chcąc popadać bynajmniej w żadne stereotypy, niniejszy artykuł chciałbym zadedykować właśnie płci pięknej. Dwie młode artystki z Nowego Jorku – Sarah C. Awad i Dhemerae Ford, stworzyły niezwykły duet o nazwie The Laser Girls, specjalizujący się w produkcji niesamowitych, akrylowych tipsów. Oczywiście nie robią tego samodzielnie na tanim FDM`ie, tylko wykorzystują do tego profesjonalne drukarki 3D Shapeways.

Źródło: www.thelasergirls.tumblr.com

Źródło: www.thelasergirls.tumblr.com

Druk 3D w powszechnej świadomości sprowadza się do urządzenia. Z uwagi na astronomicznie wysokie ceny profesjonalnych maszyn, cała uwaga przeciętnego użytkownika koncentruje się na niskobudżetowych drukarkach 3D, które są dość mocno ograniczone jeśli chodzi zarówno o jakość wydruków jak i zakres wykorzystywanych materiałów. Tymczasem to co czyni druk 3D naprawdę niezwykłym, to nieprawdopodobne możliwości jakie oferują właśnie profesjonalne urządzenia. Dzięki platformom internetowym w rodzaju Shapeways, Materialise czy Sculpteo użytkownik może w gruncie rzeczy w ogóle nie dotykać drukarki 3D aby prowadzić swój biznes. Wystarczy tylko pomysł i umiejętność jego odtworzenia za pomocą oprogramowania do tworzenia modeli w 3D.

Źródło: www.thelasergirls.tumblr.com

Źródło: www.thelasergirls.tumblr.com

Na dokładnie takiej zasadzie działają Laserowe Dziewczyny – projektują artystyczne paznokcie i wystawiają je na sprzedaż z poziomu swojego sklepu na Shapeways. Oczywiście same również drukują większość swoich projektów n własne potrzeby. Tipsy duetu Awad & Ford nie przypominają absolutnie niczego, co można zobaczyć w przeciętnym salonie kosmetycznym (tak mi się przynajmniej wydaje…?). Jako że obydwie damy są artystkami, ich projekty wykraczają poza ogólnie przyjęte ramy i są niezwykłe same w sobie pomijając walory użytkowe. Tipsy zostały docenione również przez zespół Shapeways, który zaprosił Laser Girls do wzięcia udziału w cotygodniowej wystawie  Shapeways Designers, która odbywa się w the MAD Museum w Nowym Jorku.

Źródło: www.thelasergirls.tumblr.com

Źródło: www.thelasergirls.tumblr.com

Jak zatem widać tworzenie własnego biznesu – nawet w tak wydawałoby się odległej od druku 3D profesji jaką jest branża kosmetyczna, jest stosunkowo prosta i przyjemna. Wystarczy wykorzystać własną kreatywność – narzędzia pozwalające ją urzeczywistnić są na wyciągnięcie ręki…

Źródło: www.thelasergirls.tumblr.com

Źródło: www.thelasergirls.tumblr.com

Źródło: www.shapeways.com/blog

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować

Więcej w Projekty 3D