Get3D, oficjalny reseller producenta wyjątkowych filamentów do druku 3D – colorFabb, informuje o konkursie, jaki organizuje ta firma. Przygotuj kamerę, laptopa i drukarkę 3D na nowe wyzwanie – nadszedł czas na zrobienie filmu poklatkowego z druku 3D – czyli “time-lapse“. W colorFabb bardzo lubimy nagrywać i oglądać takie filmy. Staramy się zrobić przynajmnniej dwa filmy w tygodniu z drukowania fantastycznych obiektów z Thingiverse czy Youmagine. Filmy poklatkowe pozwalają doskonale uchwycić magię drukowania 3D tworząc klatka po klatce reportaż z tworzenia, który oglądany w przyśpieszonym tempie zachwyca. Możesz drukować co chcesz, na dowolnej drukarce 3D i z dowolnego materiału. Szukamy filmów, które w sprytny czy ciekawy sposób pokazują piękno druku 3D.

Zwycięzcy

Wiemy, że wykonanie dobrego filmu poklatkowego wymaga sporo przygotowań i pracy. Dlatego też chcielibyśmy odpowiednio nagrodzić zwycięzców. Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma zestaw colorFabb Value Pack o wartości około 400 Euro netto. Zestaw ten to 16 rolek naszego najlepszego filamentu – kolory wybiera zwycięzca (z wyłączeniem filamentu bronzeFill)! Drugie miejsce nagrodzimy 4 rolkami filamentu, a trzecie – dwoma rolkami.

 1. miejsce – colorFabb ValuePack
 2. miejsce – 4 rolki filamentu colorFabb
 3. miejsce – 2 rolki filamentu colorFabb

I jeszcze nagroda dodatkowa – film który będzie najczęściej oglądany na YouTube – 2 rolki filamentu colorFabb.

colorFabb

Wymagania

Aby wziąć udział w konkursie, Twój film MUSI zawierać:

 1. ustawienia drukarki 3D i slicera, aby inni mogli powtórzyć Twój wydruk
 2. informację kto jest autorem oryginalnego projektu drukowanego obiektu. Jeśli to możliwe, dodaj link do jego prac, portfolio czy strony
 3. informację z jakiego materiału drukowałeś
 4. tag na YouTube “colorFabb Time-Lapse contest
 5. colorFabb” w tytule filmu podczas uploadowania do YouTube
 6. film musi być wysłany do YouTube pomiędzy 25 czerwca 2014 a 25 lipca 2014.

Wskazówki dotyczące drukowania

Możesz drukowac DOWOLNY obiekt. Bądź kreatywny i wydrukuj coś interesującego.

Wskazówki dotyczące filmu

Jest tylko jedno wymaganie dotyczące filmu – musi pokazywać drukarkę 3D drukującą jakiś obiekt. Ty decydujesz w jaki sposób chcesz to pokazać – zaskocz nas oryginalnym pomysłem.

Zwycięski film powinien

 1. być oryginalny, taki jakiego jeszcze nie widzieliśmy
 2. pokazywać wydruk ciekawego, skomplikowanego obiektu
 3. być wysokiej jakości – zwróć uwagę na kompozycję obrazu, ewentualnego podkładu etc.

Mimo iż do zwycięstwa nie będziemy brali pod uwagę ilości odsłon na YouTube, to mimo wszystko specjalna nagroda dla najczęściej oglądanego filmu także jest przewidziana!

Zasady

W konkursie może wziąć udział KAŻDY z wyłączeniem pracowników, beta-testerów, dystrybutorów, resellerów i ich rodzin związanych z firmą colorFabb. Można wysłać więcej niż jeden film oraz dopuszczony jest udział zespołów.

Przez wysłanie filmu i wzięcie udziału w konkursie:

 1. poddajesz się nieodwołalnej decyzji sędziów z jury.
 2. oświadczasz, że jesteś uprawniony do uczestnictwa w konkursie.
 3. oświadczasz, że jesteś wyłącznym autorem (autorami) filmu i masz prawo do wydrukowania kręconego obiektu oraz, że Twoja praca nie narusza niczyich praw patentowych, intelektualnych czy jakichkolwiek innych.
 4. nie masz ani nie będziesz zgłaszał jakichkolwiek żądań dotyczących odszkodowania, wynagrodzenia czy zwrotu kosztów poniesionych na przygotowanie filmu.
 5. wyrażasz zgodę na wykorzystanie filmu przez colorFabb i/lub jego resellerów / dystrybutorów do celów promocyjnych.

Zgłoszenie

Zgłoszenie filmu do konkursu wymaga wypełnienia i wysłania formularza znajdującego się na stronie:
www.learn.colorfabb.com/time-lapse-contest-summer-2014/

Tylko kompletne i prawidłowo wypełnione zgłoszenia będą brały udział w konkursie. Twoje zgłoszenie, razem z wszystkimi innymi będzie opublikowane na stronie www.learn.colorfabb.com/

Zwycięzcy

Zwycięzcy konkursu są zobowiązani do samodzielnego opłacenia wszelkich podatków, ceł i innych danin publicznych wynikających z prawa dotyczącego ich kraju / regionu czy innych kryteriów lokalnych. Pracownicy colorFabb skontaktują się bezpośrednio ze zwycięzcami w celu potwierdzenia informacji kontaktowych i innych niezbędnych do wręczenia nagrody.

Terminarz

Konkurs rozpoczyna się 25 czerwca 2014 a kończy 25 lipca 2014. Po tym terminie, jeszcze przez 14 dni filmy będą mogły być oglądane na YouTube aby umożliwić im zebranie jak największej ilości odsłon. W międzyczasie jury wybierze zwycięzców i ogłosi ich 8 sierpnia 2014.

Ważne

Firma InterData, właściciel marki get3D będąca resellerem produktów colorFabb nie jest organizatorem ani współorganizatorem tego konkursu ani nie bierze w nim udziału, a jedynie informuje o nim potencjalnych zainteresowanych.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować