ComposiMold zapewnia prosty i szybki sposób na powielanie wydrukowanych form z drukarki 3D. Wpierw używamy drukarki 3D do stworzenia części głównej (szablonu), a następnie wytworzenia z niej formy w ComposiMold. Dzięki temu można szybko powielić swój prototyp bez większych kosztów.

Źródło: www.3ders.org

Źródło: www.3ders.org

ComposiMold jest gumową formą wielokrotnego użytku z materiału, który można stopić w kuchence mikrofalowej. Aby zrobić formy, najpierw trzeba rozpylić środek antyadhezyjny na oryginalnym obiekcie, aby zminimalizować zużycie, na formie oraz spray do zmniejsza powstawania pęcherzyków w ComposiMold. Następnie należy wlać formę na część główną i utrwalić poprzez chłodzenie. Następnie można usunąć część główną.

Po utworzeniu obiektu 3D na drukarce, możesz wykonać formę o tym kształcie w ComposiMold przy użyciu tej samej metody.

ComposiMold 02

Źródło: www.3ders.org

ComposiMold można stale przetapiać i ponownie wykorzystywać do tworzenia nowych form. ComposiMold pozwala na wiele odleów z tej samej formy, w tym z tynku, betonu, plastiku, wosku, mydła, a nawet czekolady.

Poniżej film z tworzenia opon. Najpierw są wydrukowane na drukarce 3D, a następnie powielone w ComposiMold.

Źródło: www.3ders.org

Marcin Kwapisz
Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w biznesie w zakresie sprzedaży. Oprócz tego prowadzi szkolenia informatyczne i zajmuje się profesjonalną fotografią cyfrową.

    1 Komentarz

    1. Już nawet pomysł mi się spodobał po czym informacja – 1 godzina w temperaturze pokojowej, ech… ;/

    Brak możliwości dodawania komenarzy

    Może cię również zainteresować