Creality swój światowy sukces zawdzięcza linii super tanich i relatywnie dobrych drukarek 3D typu FDM / FFF o nazwie Ender-3. Podczas zeszłorocznych premier nowych urządzeń, Ender-3 doczekał się całkowicie nowej, ulepszonej wersji w postaci modelu S1, który został wyposażony m.in. w nowy ekstruder bezpośredni o nazwie Sprite i moduł automatycznej kalibracji stołu roboczego. Teraz chiński producent przedstawia powiększoną wersję tej drukarki 3D w postaci Ender-3 S1 Plus, będący następcą wycofanego niedawno, klasycznego Endera-3 MAX.

Urządzenie ma obszar roboczy na poziomie 30 cm w osiach XYZ, o -4 cm mniej w osi Z od modelu MAX. Podobnie jak w przypadku reszty produktów firmy, drukarka 3D jest w 96% wstępnie zmontowana, a jej pełny montaż zajmuje kilkanaście-kilkadziesiąt minut. Ender-3 S1 Plus jest wyposażony w kompaktowy ekstruder Sprite z podwójnym napędem, który jest zamontowany bezpośrednio nad głowicą drukującą. Całkowicie metalowy korpus ekstrudera zawiera przekładkę cieplną ze stopu tytanu i głowicę chromowo-cyrkonową, co zapewnia lepszą odporność na zużycie i lepszy rozkład ciepła w porównaniu ze starszymi konstrukcjami.

Maksymalna temperatura dyszy to 260°C, co umożliwia pracę z większością popularnych materiałów jak PLA, ABS, PETG, a nawet TPU. Bok ekstrudera posiada śrubę napinacza osi XY do regulacji napięcia pasa. Tak jak wszystkie wcześniejsze modele, drukarka 3D jest wyposażona w czujnik przepływu filamentu, pauzujący drukarkę 3D w przypadku jego zerwania lub wykończenia.

Platforma robocza pokryta jest blachą ze stali sprężynowej pokrytą powłoką PC. Magnetyczna powierzchnia jest zarówno giętka jak i zdejmowana, dzięki czemu usuwanie części nie stanowi problemu. System kalibracji o nazwie CR-Touch jest oparty o 16-punktową procedurę automatycznego poziomowania i wykorzystuje precyzyjny czujnik optyczny. Oś Z jest poruszana w oparciu o dwie śruby. Za sterowanie drukarką 3D odpowiada 32-bitowa elektronika o pracy poniżej 50 dB, a do obsługi służy kolorowy ekran dotykowy 4,3”.

Cena drukarki 3D wynosi 529 dolarów.

Źródło: www.creality.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like