Creality – aktualnie jeden z najpopularniejszych, chińskich producentów drukarek 3D na świecie, zaprezentował najnowsze urządzenie w swoim bogatym portfolio produktowym, w postaci Ender-6. Drukarka 3D posiada konstrukcję opartą o kinematykę core-XY oraz szereg wydajnych komponentów, dzięki czemu ma być aż trzykrotnie szybsza od innych urządzeń producenta, przy równoczesnym zachowaniu odpowiedniej jakości wydruków. Równocześnie posiada duży obszar roboczy na poziomie aż 25 x 25 x 40 cm.

Creality twierdzi, że po przeprowadzeniu licznych testów wydajnościowych Ender-6 może osiągnąć prędkość druku 3D na poziomie 150 mm/s, czyli trzy razy szybciej niż inne drukarki 3D z serii Ender. Filament jest dostarczany przez ekstruder typu Bowden – dzięki temu waga modułu drukującego jest na tyle lekka, że nie wpada w wibracje podczas przyspieszonego ruchu głowicy. W oparciu o dane z działu R&D firmy – Creality Research Institute, Ender-6 zachowuje precyzję na poziomie ± 0,1 mm, nawet przy maksymalnej prędkości pracy.

Ender-6 jest wyposażony w autorską elektronikę Creality, posiadający m.in. importowany z Niemiec kontroler ruchu TMC, który zdaniem producenta gwarantuje precyzyjną kontrolę ruchu głowicy, przy zachowaniu niskiej głośności pracy. Urządzenie posiada funkcję automatycznego zapisu pozycji głowicy drukującej, co w przypadku zaniku napięcia pozwala na jego późniejsze przywrócenie. Ender-6 jest wyposażony także w czujnik filamentu.

Drukarka 3D jest dostępna w dwóch wersjach: otwartą i zamkniętą komorą roboczą – w drugim przypadku osłonami bocznymi są akrylowe płyty. Do komunikacji wykorzystywany jest ekran dotykowy HD o przekątnej 4,3 cala. Nowy interfejs zapewnia użytkownikom prostą i intuicyjną nawigację dostępną w wielu językach.

Specyfikacja techniczna:
  • technologia: FDM / FFF
  • obszar roboczy: 25 x 25 x 40 cm
  • rozmiar urządzenia: 49,5 x 49,5 x 65 cm
  • średnica głowicy: 0,4 mm
  • średnica filamentu: 1,75 mm
  • możliwość druku 3D na warstwach: 0,1 – 0,4 mm
  • komunikacja: karta SD
  • oprogramowanie: opec-source (CURA, Repetier-Host).

Źródło: www.creality.com

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Comments are closed.

You may also like