Creality – jeden z największych producentów amatorskich i desktopowych drukarek 3D na świecie, sukcesywnie odświeża swoją linię produktową, dostosowując ją do nowych rozwiązań konstrukcyjnych i elektroniki sterującej. Teraz firma oficjalnie wprowadza na rynek Ender-5 S1, która według Creality ma stać się nowym produktem flagowym. Największą zmianą w stosunku do poprzednich modeli tej drukarki 3D jest ulepszony system ruchu, który umożliwia przyspieszenie do 2000 mm/s oraz prędkość samego druku 3D do 250 mm/s.

Ender-5 S1 jest wyposażony w całkowicie metalową ramę w kształcie sześcianu o klasycznej strukturze kartezjańskiej. Można go zmontować w zaledwie 10 minut, a stabilność dodatkowo zwiększają dwie liniowe wałki w osi Z o średnicy 12 mm i dwie profilowane wstawki. Każda oś XYZ w Ender-5 S1 jest napędzana przez niezależny silnik krokowy. Do połączenia i synchronizacji dwóch pasów osi Y został wykorzystany stalowy wałek transmisyjny, co znacznie zwiększa trwałość i precyzję, bez uszczerbku dla szybkości druku 3D.

W ramach przeprowadzonych testów, Creality twierdzi że drukarka 3D jest w stanie wyprodukować popularny model testowy – 3DBenchy, w czasie zaledwie 54 minut, przy ustawieniu maksymalnej prędkości druku 3D. Ender-5 S1 miał osiągnąć również 100% wskaźnika sukcesu dla 1000 godzin drukowania z warstwą o wysokości 0,2 mm przy 250 mm/s.

Ender-5 S1 jest pierwszym urządzeniem z serii Ender-5, które oferuje drukowanie w wysokiej temperaturze – jest to możliwe dzięki opracowanej przez firmę Creality całkowicie metalowej wytłaczarce bezpośredniej „Sprite”. „Sprite” ma podwójne biegi o przełożeniu 1:3,5, zapewniając jednolitą siłę wytłaczania 80N i jest szczególnie wydajny podczas druku 3D z elastomerów jak TPU. Oprócz elastoemrów, Ender-5 S1 umożliwia pracę z szeregiem innych materiałów wysokotemperaturowych jak ABS, PC, ASA i HIPS. Do drukarki 3D można dokupić akrylową obudowę, która pomoże utrzymać relatywnie stałą temperaturę w komorze drukującej.

Po wprowadzeniu filamentu do układu drukującego, przechodzi on przez przerwę cieplną wykonaną ze stopu tytanu o niskiej przewodności cieplnej, aby zapobiec niekontrolowanemu rozprowadzaniu się ciepła. Falisty radiator i cichy wentylator osiowy zapewniają chłodzenie filamentu przed dotarciem do gorącej strefy. Para kanałów powietrznych „Urus”, zamontowanych wzdłuż dyszy drukującej, chłodzi wydruk za sprawą wentylatora 5015. Poprawia to jakość druku 3D nawisów, mostów i innych szczegółowych obiektów. Ender-5 S1 posiada także magnetyczną nakładkę wykonaną z arkusza stali sprężynowej PC, którą nakłada się na stół roboczy.

16-punktowy system automatycznego poziomowania Creality CR Touch jest preinstalowany w Ender-5 S1, oferując bezproblemowe poziomowanie stołu roboczego. Aby uzyskać idealną pierwszą warstwę, Creality zaleca użytkownikom dostosowanie stołu roboczego – najpierw za pomocą przesunięcia osi Z o 0,01 mm, a następnie pięciopunktowego poziomowania pomocniczego.

Po raz pierwszy w serii Ender zastosowano bezpieczne złącze lotnicze. Zasilacz o mocy 350 W jest zamontowany w podstawie drukarki 3D. Creality usunęło również wszystkie luźne kable, które są teraz pokryte nylonową osłoną. Aby uruchomić możliwość zdalnego druku 3D przez WiFi należy zakupić i podłączyć opcjonalny zestaw Creality WiFi Box 2.0 + Camera Kit.

Ender-5 S1 jest dostępny w oficjalnym sklepie Creality za 559 dolarów.

Źródło: www.creality.com
Zdjęcia: www.creality.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like