W zeszłym miesiącu, Staples – największy dystrybutor akcesoriów biurowych na świecie i drugi największy sklep internetowy, rozpoczął współpracę z 3D Systems, jednym z dwóch największych producentów drukarek 3D. Stapels wprowadziło do sprzedaży drukarkę desktopową Cube 3D w niezwykle atrakcyjnej cenie, na poziomie 1299,99 $. Był to pierwszy przypadek, gdy drukarka 3D trafiła do masowej sprzedaży. Mimo to, 3D Systems nie zwalniają tempa i właśnie nawiązali współpracę z Jingdong Mall, największym sklepem internetowym w Chinach.

Cube 3D China

Ceny w jakich będą oferowane urządzenia będą dużo wyższe, na poziomie 2 444 $, ale jest to zrozumiałe z uwagi na koszty cła, transportu i magazynowania. Oferowana drukarka jest z drugiej generacji Cube`a i posiada wszystkie wymagania bezpieczeństwa dla użytku domowego. Drukuje z wykorzystaniem ABS i PLA i druk jest 1,5 raza szybszy w stosunku do pierwotnej wersji.

Sprzedaż rozpocznie się z końcem bieżącego miesiąca. Jingdong Mall planuje rozpoczęcie wsprółpracy również z innymi producentami drukarek, ale póki co Cube 3D będzie bezkonkurencyjny na rynku chińskim.

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować

Więcej w News