Narodziła się nowa idea. Zastosowanie drukarek 3D jako medium przesyłania informacji na odległość. Rodzaj faksu, który zamiast drukować płasko drukuje przestrzenie. Co prawda śniadania ukochanej osobie do pracy nie prześlemy, ale ładną informacje (z pierścionkiem jak na zdjęciu) już tak. A może by tak zamiast wysyłać pocztówkę z wakacji wydrukować ja bezpośrednio u odbiorcy. Cubify Draw to aplikacja przeznaczona dla systemów iOS (produkty Apple), która pozwala na wykreowanie własnych fantazji za pomocą palca.

źródło: cubify.com

Na ten moment widzę dwie przeszkody w wykorzystywaniu drukarek 3D jako faxów. Po pierwsze wracamy do problemu powolnego drukowania, trzeba będzie swoje odczekać zanim cała wiadomość się wydrukuje, a to popsuje niespodziankę. Drugim problemem będzie zużywanie materiałów eksploatacyjnych… Co będzie kiedy jakiś dowcipniś powysyła nam w nocy do biura głupich faksów? Przychodzimy rano a obok drukarki stosik głupawych wydruków 🙂  Niezależnie od wszystkiego taki nowatorski sposób komunikacji może się w przyszłości przyjąć w pewnych kręgach…

Marcin Kwapisz
Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w biznesie w zakresie sprzedaży. Oprócz tego prowadzi szkolenia informatyczne i zajmuje się profesjonalną fotografią cyfrową.

    Zostaw odpowiedź

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Może cię również zainteresować