EOS North America – amerykański oddział niemieckiego producenta przemysłowych systemów do druku 3D z proszków poliamidowych i metalicznych, uruchomił wspólnie z firmą inżynieryjną Additive Minds program Digital Foam – centrum badawczo-rozwojowe, pracujące nad wykorzystaniem technologii przyrostowych w produkcji aplikacji piankowych. Dzięki zastosowaniu wysoce elastycznych materiałów polimerowych jak TPU lub PEBA, “drukowana pianka” ma umożliwić tworzenie zupełnie nowej palety produktów, niedostępnej do tej pory dla drukarek 3D.

Punktem wyjścia w Digital Foam jest oprogramowanie nTopology, służące do upraszczania projektowania, analizy i procesu inżynieryjnego. “Poziom wiedzy i umiejętności, wymagany do zaprojektowania i wyprodukowania np. bezpieczniejszego kasku [używanego w futbolu amerykańskim] jest ogromny, ale korzyści dla użytkowników końcowych są równie okazałe” – powiedział dr Greg Hayes, wiceprezes ds. inżynierii stosowanej w EOS North America – “Digital Foam został zaprojektowany w taki sposób, aby dana organizacja mogła osiągnąć to w łatwiejszy i mniej czasochłonny sposób”.

Innym partnerem EOS’a jest Aetrex – światowy lider w technologii skanowania 3D stóp na potrzeby ortopedii i dopasowanego obuwia leczniczego lub sportowego. Aetrex wykorzystuje metodę Digital Foam do produkcji niestandardowych produktów, na podstawie wcześniejszej analizy stóp pacjentów / klientów, dokonanej za pomocą autorskiego systemu skanowania 3D Alberta, gdzie oprócz geometrii identyfikowane są punkty nacisku. Rezultatem procesu jest zindywidualizowany produkt ortopedyczny, wytwarzany na drukarkach 3D, który jest tani, lekki i doskonale dopasowany do stopy klienta.

Źródło: www.3dprintingmedia.network

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować