Na styczniowych targach CES w Las Vegas, XYZPrinting – firma znana z ultra tanich drukarek 3D da Vinci drukujących w technologii FDM, zaprezentowała swoją pierwszą drukarkę 3D drukującą z żywicy światłoutwardzalnej – Nobel 1.0. Urządzenie posiada dość duży jak na tą technologię obszar roboczy na poziomie 12,8 x 12,8 x 20 cm oraz szokująco niską cenę na poziomie zaledwie 7990 PLN brutto. W marcu drukarka 3D była prezentowana przez firmę AEMCA – oficjalnego dystrybutora XYZPrinting w Polsce,  na targach Dni Druku 3D w Kielcach. Na kwiecień AEMCA przygotowała wspólnie z nami specjalną akcję promocyjną – każdy kto chciałby na własne oczy przekonać się co do jakości wydruków jakie oferuje Nobel 1.0, może zamówić wydruk testowy ze strony dystrybutora, a wpisując specjalny kod promocyjny “CD3D” otrzyma go za darmo.

Nobel 1.0 drukuje w technologii SLA (stereolitografia), a minimalna wysokość warstwy wynosi 25 mikronów (0,025 mm). Model testowy przedstawia małe krzesełko wydrukowane z żywicy. Ma nieco ponad 1 cm wysokości, dzięki czemu jest w stanie pokazać dokładność jego wykonania w tak niewielkiej skali. Można go zamówić tutaj.

Drukarka 3D kosztuje 7990,00 PLN brutto (6495,94 PLN netto), w pakiecie z urządzeniem otrzymuje się opakowanie 500 ml żywicy (nominalny koszt żywicy wynosi 260 PLN brutto za 0,5 l).

Nobel 1_0

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

1 Komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować

Więcej w Aemca