Dassault Systèmes i Xometry ogłosiły współpracę w celu zapewnienia klientom płynnego, zintegrowanego sposobu produkcji części, który przyspieszy prace nad produktami od fazy koncepcji po proces produkcyjny. Inżynierowie mogą uzyskać szybsze wykonanie swoich projektów dzięki natychmiastowemu dostępowi do ofert cenowych produkcji części Xometry bez opuszczania środowisk projektowych SOLIDWORKS i CATIA. Informacja o partnerstwie została ogłoszona podczas 3DEXPERIENCE World 2020 odbywającym się w Nashville.

Inżynierowie pracujący w środowiskach projektowych ze stajni Dassault Systèmes mogą teraz odgrywać większą rolę w obszarze od projektowania do produkcji części, koncentrując się na kształcie prototypu, a także na koszcie jego wytworzenia. Podczas gdy pozyskiwanie cen produkcji od dostawców usług wymagało kilkunastu kliknięć w interfejsie internetowym, teraz odbywa się to natychmiastowo dzięki obsłudze jednym kliknięciem zintegrowanej z SOLIDWORKS i CATIA.

Inżynierowie mogą przeglądać oferty cenowe Xometry na ekranie w kontekście ich projektu i klikać, aby go wyprodukować, zachowując jednocześnie opcję otrzymywania natychmiastowych ofert lub manualnego kwotowania od innych dostawców MAKE Marketplace.

Jak mówi Sébastien Massart, dyrektor ds. strategii korporacyjnej w Dassault Systèmes MAKE Marketplace od 2018 roku ułatwia klientom projektowanie i produkcję. Nawiązana współpraca z Xometry to krok naprzód – klienci mogą zamówić wysokiej jakości produkcję przyrostową lub części do obróbki CNC jednym kliknięciem w odpowiedniej cenie, dzięki umożliwieniu przez Xometry natychmiastowej wyceny. To wszystko jest elementem wizji firmy, która zakłada wprowadzanie kolejnych usprawnień od projektu do produkcji.

Dzięki zawartej współpracy Xometry stała się pierwszym „głównym partnerem” MAKE Marketplace firmy Dassault Systèmes. Nowa kategoria uznaje wykwalifikowanych usługodawców posiadających certyfikaty jakości klasy przemysłowej oraz możliwości produkcyjne odpowiadające wymagającym potrzebom, oraz zapewniających wysoki poziom satysfakcji. Dassault Systèmes planuje dodać kolejnych „głównych partnerów” do ekosystemu 3DEXPERIENCE Marketplace.

Inżynierowie potrzebują odpowiednich narzędzi, aby skutecznie wykonywać swoje zadania, a to obejmuje pracę z responsywnym, zaufanym partnerem produkcyjnym. Randy Altschuler, pełniący funkcje CEO w Xometry, przyznaje, że jako lider w druku 3D i produkcji na żądanie obsługuje wielu klientów w MAKE Marketplace od momentu jego uruchomienia. Dzięki  bliskiej współpracy z Dassault Systèmes firma może bezpośrednio nawiązywać kontakty z klientami i zobowiązać się do przedstawienia wyceny każdego zapytania klienta. Wszystko po to, by umożliwić szybszą produkcję.

Źródło: bloomberg.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować