Dave Lombardo oficjalnie poza SLAYER! Legendarny perkusista, który pozostawał odsunięty od zespołu z powodów kontraktowych od początku bierzącego roku, został z niego ostatecznie zwolniony. W oświadczeniu podpisanym przez dwóch pozostałych członków SLAYER – Kerry Kinga i Toma Aray`ę, ogłoszono równocześnie powrót… Paula Bostapha. Nowy – stary skład zespołu zadebiutuje już w najbliższy wtorek podczas Impact Fest 2013 w Warszawie.

Dave Lombardo & Paul Bostaph
Źródło: www.blabbermouth.net

Dave Lombardo został odsunięty od zespołu na początku roku, tuż przed wyjazdem do Australii na cykl występów na festiwalach. Powodem było niezadowolenie Dave`a z powodu udziału w zyskach z gry w zespole oraz rozwiązań zawartych w nowym kontrakcie jaki przedstawiono mu do podpisania. Został zastąpiony w trybie ekspresowym przez Jona Dette, perkusistę który przez krótki okres czasu występował już w SLAYER w latach 90-tych, gdy zastępował ówczesnego perkusistę… Paula Bostapha. Mimo upływu czasu oraz tragicznej śmierci Jeffa Hannemana, Lombardo nie porozumiał się z resztą zespołu i zgodnie z oświadczeniem wydanym przez Kerry Kinga i Toma Aray`ę nie powróci już do składu.

Źródło: www.facebook.com/StephanieCabralPhotos

Dave Lombardo & Gary Holt podczas uroczystości pożegnania Jeffa Hennemana
Źródło: www.facebook.com/StephanieCabralPhotos

Paul Bostaph grał w SLAYER w latach 90-tych i na początku lat 00-nych. Nagrał z zespołem cztery albumy: “Divine Intervention“, “Undisputed Attitude“, “Diabolous in Musica” oraz “God Hates Us All“. Oprócz tego grał w tak uznanych zespołach jak Testament, Exodus, Forbidden oraz licznych projektach pobocznych. Z zespołu odchodził dwukrotnie: raz na krótko po nagraniu “Undisputed Attitude” gdzie został zastąpiony przez wspomnianego wcześniej Jona Dette i ponownie w 2001 roku gdzie zastąpił go… Dave`a Lombardo. Teraz panowie po raz kolejny wymieniają się miejscami.

Źródło: www.facebook.com/StephanieCabralPhotos

Paul Bostaph podczas uroczystości pożegnania Jeffa Hennemana
Źródło: www.facebook.com/StephanieCabralPhotos

Trudno jednoznacznie ocenić ten ruch. Z jednej strony odejście Dave`a Lombardo w obliczu śmierci Jeffa Hannemana pozostawia SLAYER w sytuacji, gdy na placu boju pozostała jedynie połowa oryginalnego składu. Wielu fanów może odwrócić się od zespołu, tym bardziej, że powodem rozstania z Dave`em są…pieniądze, co kłóci się znacząco z ideą metalu i wizerunkiem SLAYER. Mogłoby się wydawać, że tragiczna śmierć Hannemana pogodzi zwaśnione strony, które będą w stanie wznieść się ponad kwestie finansowe, jednakże rzeczywistość okazała się inna. Teraz Lombardo będzie mógł się w całości poświęcić PHILM oraz reaktywacji GRIP Inc. a być może i Fantomasa.

Z drugiej strony wybór Paula Bostapha jako następcy Lombardo wydaje się być naturalny. Mimo licznych zmian na stanowisku perkusisty w SLAYER, zawsze przewijały się trzy te same nazwiska (pomijamy Tony`ego Scaglione, który był krótko i był wyjątkowo słaby). Bostaph ma liczne grono zwolenników wśród fanów, poza tym jest genialnym perkusistą. Powrót Bostapha może również oznaczać, że do koncertowej setlisty powrócą takie utwory jak “Killing fields“, “Bitter peace“, czy  “God send death“.

WAŻNE: we wtorek koncert SLAYER na IMPACT FEST w Warszawie, na którym znajdzie się również ekipa CENTRUM DRUKU 3D. Będziemy relacjonować imprezę na żywo przez Twittera. Więcej informacji już wkrótce.

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować

Więcej w Po godzinach