DePuy Synthes – oddział międzynarodowego koncernu farmaceutycznego i kosmetycznego Johnson & Johnson, specjalizujący się w dziedzinie ortopedii i neurologii, zainwestował w Irlandii imponującą kwotę 36 mln € (ok. 150 mln PLN) w centrum naukowo-badawcze dedykowane pracom rozwojowym nad nowymi materiałami medycznymi. Zatrudnienie w nim znajdzie 30 osób, a sam projekt był od początku oficjalnie wspierany przez rząd Irlandii, na czele z Simonem Coveney’em – wicepremierem i ministrem spraw zagranicznych i handlu. Nowa inwestycja przyczyni się do badań i rozwoju w Centrum Technologii Materiałów i Powierzchni DePuy Synthes, Centrum Doskonałości Druku 3D Johnson & Johnson oraz Centrum Zaawansowanych Materiałów + Badań Bioenergetycznych (AMBER).

Centrum Innowacji DePuy Synthes powstało dziesięć lat temu, aby zintegrować nowe technologie z bieżącą ofertą rozwiązań ortopedycznych firmy. Wśród nich znalazło się miejsce dla technologii addytywnych, przy pomocy których drukowane są m.in. spersonalizowane implanty dla pacjentów. W ramach pięcioletniego planu, firma koncentruje się teraz na tworzeniu nowych, zaawansowanych materiałów dla druku 3D, czy pokrywania / zabezpieczania powierzchni.

DePuy Synthes jest bardzo aktywne w obszarze druku 3D. W zeszłym roku firma nawiązała współpracę z belgijskim Materialise w dziedzinie oprogramowania medycznego, tworząc TRUMATCH Personalized Solutions Shoulder – system do planowania, projektowania oraz zamawiania dedykowanych i spersonalizowanych narzędzi i szablonów chirurgicznych stosowanych w operacjach ramion. DePuy Synthes wprowadziło także do oferty implanty stosowane w operacjach kręgosłupa, tworzone w oparciu o technologię łączącą tytan z termoplastycznym PEEK.

Źródło: www.3dprintingindustry.com

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować