Design On Top – polskie zegarki produkowane przy użyciu druku 3D

15

Jestem więcej niż przekonany, iż gdyby poprosić o wskazanie na mapie miejscowości o nazwie Lisia Góra, znakomita większość z Was miałaby z tym nie lada problem. Tak samo zresztą jak ja. Być może wkrótce ulegnie to zmianie za sprawą pewnego start-upu, który pojawił się znienacka na rynku, a który ma siedzibę zlokalizowaną właśnie w tym miejscu. Design On Top to firma produkująca unikalne zegarki, których elementy są wykonywane przy użyciu technologii druku 3D. Pomysł wydaje się być banalnie prosty w swoich założeniach, niemniej jednak nie potrafię przypomnieć sobie innego tego typu projektu, który byłby opisywany na świecie…? Co czyni go wyjątkowym?

Zegarki Design On Top (D.O.T.) opierają się na unikalnym projekcie, który zakłada drukowanie obudowy i tarczy, a następnie połączenie ich ze standardowymi komponentami używanymi przy produkcji zegarków. Dzięki temu uzyskuje się nowoczesny i spersonalizowany wygląd przy zachowaniu formy i funkcjonalności zegarka. Najważniejszą cechą produktów D.O.T. to przede wszystkim nieograniczone możliwości podczas tworzenia nowych wzorów, które mogą zostać później wyprodukowane za pomocą technologii druku 3D. Wykorzystanie w pełni kolorowego druku 3D sprawia, że wizja projektanta jest przenoszona na gotowy produkt przy wykorzystaniu jednej maszyny. Dzięki temu czas wprowadzania nowych produktów na rynek jest bez dużo krótszy, w porównaniu z tradycyjnymi metodami produkcji zegarków.

Kolejną ważną cechą tych produktów jest to, że są w całości projektowane i produkowane ręcznie w Polsce.

Design on Top

Podczas projektowania zegarków D.O.T. oprócz nowoczesnego wzornictwa zadbano również o wysoką jakość produktu finalnego. Dobrano komponenty wysokiej jakości, które zapewniają niezawodność oraz funkcjonalność podczas codziennego użytkowania. Najważniejszym elementem konstrukcji jest specjalnie zaprojektowana koperta, która jest chroniona wzorem przemysłowym w całej Unii Europejskiej. Pozwala ona na idealne spasowanie obudowy, tarczy i innych części używanych podczas produkcji zegarków. Sama obudowa jest specjalnie utwardzana, a następnie lakierowana, dzięki czemu uzyskuje wysoką trwałość oraz zapewnia świetny wygląd na długie lata po zakupie.

Aktualnie w ofercie firmy jest 13 modeli zegarków. Ceny kształtują się na poziomie od 219 do 245 PLN.

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.