Desktop Metal od kilku lat współpracuje z Uniformity Labs w obszarze opracowania proszków aluminium 6061 do druku 3D metodą Binder Jetting. Firmy ogłosiły niedawno kontynuację współpracy w zakresie kwalifikacji i oferowania proszków metali o bardzo niskiej porowatości i doskonałych właściwościach mechanicznych.

W zeszłym roku Uniformity Labs zebrało 38,35 miliona dolarów w ramach finansowania serii B, aby rozszerzyć ofertę produktową. Opatentowana technologia materiałów firmy umożliwia tworzenie proszków o gęstości nasypu do 85%, które są bardziej płynne niż inne proszki o podobnej wielkości i mogą spiekać się do pełnej gęstości. Uniformity Labs twierdzi, że jej proszki dają się równomiernie rozprowadzać po stole drukarki 3D, zachowując wysoką gęstość względną, co przekłada się na wydruki 3D precyzyjnych części o doskonałym wykończeniu powierzchni. Firma zainstalowała kilka drukarek 3D Desktop Metal w swoich zakładach we Fremont w Kalifornii, na których testuje swoje rozwiązania.

Obydwie firmy skoncentrują się na kwalifikowaniu zoptymalizowanych proszków wiążących wyłącznie do drukarek 3D Desktop Metal, w tym modeli produkowanych przez spółkę zależną – ExOne. Planują też wypuścić profile do druku 3D o charakteryzowanych

właściwościach mechanicznych dla takich materiałów jak stal nierdzewna i aluminium. Kilka wysokowydajnych proszków metali zostało już zakwalifikowanych do maszyn Desktop Metal, a kolejne, dedykowane dla drukarek 3D ExOne są dostępne w Uniformity Labs.

Źródło: www.uniformitylabs.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like