Desktop Metal nadal skutecznie pompuje bańkę oczekiwań i obietnic, przyciągając coraz większą liczbę zainteresowanych – wśród nich nie brakuje również inwestorów, którzy w Desktop Metal upatrują szansę na prawdę intratnej inwestycji. Już od początku firma budziła ogromne zainteresowanie –  tacy giganci jak Google i BMW nie wahali się zainwestować blisko 100 mln dolarów już na początku drogi Desktop Metal, kiedy cała firma była owiana tajemnicą.

W szybkim tempie doszło do kolejnych, wielomilionowych inwestycji. Kwota sukcesywnie rosła, aż wczoraj ogłoszono, że Desktop Metal stał się jedną z najlepiej finansowanych firm z branży druku 3D w historii! Szacunkowa wartość pozyskanych inwestycji to 438 million, a wartość start-up’u z uwzględnieniem kolejnych kilkudziesięciu milionów na koncie szacowana jest na ok. 1,5 mld dolarów.

Wszystko za sprawą kolejnej już rundy finansowania, w której do grona inwestorów Desktop Metal dołączyły takie firmy jak Google Ventures, Panasonic i Techtronic Industries. Na czele jednak stanęła spółka venture capitals, Koch Disruptive Technologies, która dołożyła lwią część do tej rundy finansowania, która łączenie wyniosła 160 milionów dolarów.

Producenci widzą w Desktop Metal szansę na przedefiniowanie obecnie znanego sposobu szybkiego prototypownia – wizją firmy jest sprawienie, aby zarówno prototypownie jak i wykonywanie części finalnych z metalu było jak najbardziej przystępne dla użytkowników. Potencjał technologii okazał się na tyle obiecujący dla inwestorów, że nie zawahali się przeznaczyć wielomilionowych kwot, wiedząc że to pieniądze w dużym stopniu warunkują rozwój technologii.

ZOBACZ: Desktop Metal – na czym to polega, jak działa i czym się różni od innych technologii druku 3D?

Jak mówi CEO Desktop Metal, Ric Fulop, przedsiębiorstwo dynamicznie się rozwija i  szuka nowych ścieżek rozwoju, określając swoje działania jako “rich product development plan”. Czy zatem firma zaskoczy nas nową technologią jeszcze w tym roku?

Obecnie Desktop Metal jest w fazie przygotowania systemów produkcyjnych do wysyłek – zgodnie z estymacjami dotrą one do użytkowników jeszcze w I kwartale 2019. Oficjalnym, autoryzowanym dystrybutorem rozwiązań Desktop Metal jest get3D.

Źródło: 3dprintingindustry.com

Magdalena Przychodniak
Redaktor Naczelna Centrum Druku 3D. Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Zostaw odpowiedź

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Może cię również zainteresować