Desktop Metal ogłosił, że do początku grudnia 2022 r. całkowita liczba instalacji jego systemów do druku 3D z metalu przekroczyła 1100 sztuk na całym świecie. Stanowi to zarazem ponad 80% wszystkich sprzedanych i zainstalowanych drukarek 3D.

Firma twierdzi również, że wśród systemów do druku 3D z piasku, które są wykorzystywane do końcowej produkcji odlewów z metali, ponad połowa zainstalowanych maszyn znajduje się w zakładach wielosystemowych przeznaczonych do zastosowań związanych z masową produkcją o dużej przepustowości. Równocześnie znaczna liczba drukarek 3D do metalu jest wykorzystywana do druku 3D ceramiki technicznej – najczęściej węglika krzemu.

Desktop Metal oferuje szerokie portfolio drukarek 3D pracujących w technologii binder jetting. Oprócz drukarek 3D do metalu i ceramiki, marka ExOne należąca do firmy oferuje wiodące na świecie systemy strumieniowe wiążące piasek do cyfrowego odlewania metali. Z kolei nowo uruchomiona marka Forust oferuje gotowe do druku 3D spoiwo z przetworzonych odpadów drzewnych.

Portfolio firmy oferuje osiem rozwiązań do produkcji masowej do druku 3D w metalu:

  • The Production System P-50 — najszybszy na świecie system binder jetting do metalu, oferujący najniższy koszt w przeliczeniu na część, z technologią jednoprzebiegowego natryskiwania (SPJ)
  • X160Pro — największy na świecie system do natryskiwania lepiszcza, dedykowany do produkcji zarówno metalu, jak i ceramiki, wyposażony w technologię Triple Advanced Compaction Technology (ACT)
  • S-Max Pro — najlepiej sprzedająca się marka systemów druku 3D do form piaskowych i rdzeni do odlewów z aluminium i metali żelaznych
  • S-Max Flex — przystępny cenowo system druku 3D do cyfrowych odlewów piaskowych
  • Production System P-1 — najlepiej sprzedająca się platforma do druku 3D typu binder jetting do produkcji seryjnej
  • InnoventX — najlepiej sprzedający się system typu binder jetting do metalu w środowisku akademickim
  • The Shop System — system binder jetting do metalu
  • Studio System — system wykorzystujący w pracy metodę FDM / FFF wykorzystujący w pracy drut metaliczny.

Źródło: www.desktopmetal.com
Zdjęcia: www.businesswire.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like