Desktop Metal wprowadza dwa pakiety ulepszeń do Shop System - przemysłowych drukarek 3D do metalu pracujących w technologii Binder Jetting. Maszyny mają oferować nową elastyczność, funkcjonalność oraz nowe opcje materiałów i kontroli.

Shop System został po raz pierwszy zaprezentowany w listopadzie 2019 r. mając stanowić relatywnie niedrogą i gotową do szybkiego rozpoczęcia pracy rozwiązania, które pozwala uzyskać części z metalu, produkując je do 10 razy szybciej niż w przypadku metod laserowa spiekania sproszkowanych stopów metali.

Do tej pory użytkownicy Shop System na całym świecie przepracowali ponad 20.000 godzin - teraz Desktop Metal rozszerza ofertę tej platformy o Shop System+ i Shop System Pro – dając zaawansowanym użytkownikom większą elastyczność i kontrolę nad kosztami operacyjnymi i parametrami ustawień maszyn. Pakiet Shop System+ umożliwia użytkownikom dostęp do proszków i spoiw Desktop Metal ze zniżką w stosunku do sugerowanej ceny detalicznej, zmniejszając koszty eksploatacji ich operacji wytwarzania addytywnego i poprawiając koszty produkcji części w celu uzyskania szybszego zwrotu z inwestycji.

Pakiet Shop System Pro jest odpowiedni dla użytkowników zajmujących się wysoką produkcją z doświadczeniem w metalurgii proszków, którzy chcą nie tylko zoptymalizować koszty eksploatacji, ale także umożliwić określone zastosowania lub struktury kosztów poprzez wykorzystanie własnych, autorskich proszków lub produkowanych przez inne firmy. Pakiet zawiera wszystkie zalety pakietu Shop System+, a także dodatkową elastyczność procesu dzięki nowym funkcjom, takim jak niestandardowe parametry drukowania 3D i rozprowadzania spoiwa oraz drukowanie 3D dwukierunkowe dla Shop System Printer oraz niestandardowe profile spiekania dla pieca Desktop Metal Furnance.

Shop System obejmuje drukarkę 3D z rozdzielczością natywną 1600 dpi i redundancją 5x dysz, piec suszący do utwardzania surowych części przed odproszkowaniem, stację proszkową do odproszkowania części z wbudowanym recyklingiem proszku, piec przystosowany do łatwo dostępnej, przemysłowej wytrzymałości spiekanie, zintegrowane akcesoria do obsługi proszku i przepływ pracy, spoiwa i proszki opracowane przez Desktop Metal oraz oprogramowanie Desktop Metal do przygotowania konstrukcji i symulacji spiekania.

Źródło: www.desktopmetal.com
Zdjęcie: www.businesswire.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Poznaj sufity napinane

Portal COLORISED to kompleksowe źródło informacji, porad i inspiracji dla osób planujących remonty mieszkań, domów oraz wyposażania wnętrz. Znajdziesz na nim poradniki dotyczące wykończenia wnętrz: sufity napinane PVC, sufity napinane z tkanin, tapety, tapety z tkanin, oświetlenie LED, systemy oświetleniowe LED, podłogi, systemy ogrzewania i wielu innych.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like