Kolejny miesiąc – kolejne przejęcie Desktop Metal. Firma ogłosiła zakup Aidro – producenta drukowanych w 3D układów hydraulicznych. Blisko 40-letnia włoska firma specjalizuje się w projektowaniu i produkcji zaworów, kolektorów oraz różnych komponentów hydraulicznych i systemów zasilania płynami dla szerokiej gamy gałęzi przemysłu, od ropy i gazu po lotnictwo i rolnictwo. W 2017 roku, pod kierownictwem dyrektora generalnego i prezesa Aidro, Valerii Tirelli, firma włączyła do swojej działalności produkcyjnej technologie przyrostowe, stając się pionierem i liderem w obszarze druku 3D aplikacji tego typu.

Aidro dołączyło do cały czas rosnącej listy firm, które zostały zakupione przez Desktop Metal w 2021 r. – EnvisionTEC, Adaptive3D, Aerosint i ExOne. Założyciel i dyrektor generalny Desktop Metal – Ric Fulop powiedział, że to najnowsze przejęcie jest elementem realizacji strategii Desktop Metal w zakresie wspierania głównych klientów w projektowaniu i produkowaniu części przy użyciu technologii druku 3D z metalu.

Fulop kontynuował: „Aidro wnosi utalentowany zespół z wieloletnim doświadczeniem w produkcji układów hydraulicznych oraz pasją do wykorzystywania technologii przyrostowych do zapewniania klientom korzyści w zakresie wydajności. Jesteśmy podekscytowani przejęciem i nie możemy się doczekać produkcji wielkoseryjnej hydrauliki, zaworów, układów zasilania płynów i wielu innych części końcowych opracowywanych wspólnie z Aidro.”

Źródło: www.desktopmetal.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like