Desktop Metal – producent przemysłowych drukarek 3D drukujących detale z metalu w formie prętów, ogłosił dziś wprowadzenie do oferty nowego materiału w postaci stali narzędziowej H13. Materiał współpracuje z maszyną Studio System przystosowaną do pracy w warunkach biurowych. Nowy surowiec dołącza  do stali nierdzewnej 316L i 17-4 PH, z których można korzystać na drukarce 3D Desktop Metal.

Stal H13 jest szeroko stosowana w produkcji narzędzi do pracy na gorąco i na zimno. Zapewnia stabilność w obróbce cieplnej, twardość i odporność na ścieranie. Jest postrzegana za idealny materiał do drukowania wkładek do form odlewniczych, matryc do wytłaczania i kucia oraz narzędzi do formowania blach, w tym tłoczenia, wytłaczania, zginania i pogłębiania.

Wraz z premierą nowego materiału, Desktop Metal zaprezentował szereg referencyjnych aplikacji wykonanych na jego drukarkach 3D ze stali  H13. W pierwszym przykładzie pokazał rdzenie do form wtryskowych stosowane do formowania ustników do inhalatorów do astmy, które zostały wydrukowane w celu wykonania konformalnych kanałów chłodzących i zwiększenia szybkości chłodzenia formy, co zwiększyło jej wydajność. Inna aplikacja to wydrukowana ze stali H13 forma odlewnicza wykorzystana do stworzenia odzieżowego zamka błyskawicznego, zawierającego drobne detale jak logo, tekstury i subtelne kąty zanurzenia, które są kluczowe dla powodzenia odlewania części.

Desktop Metal ogłosił także plany wprowadzenia kolejnych metali jak m.in. stale węglowe i miedź.

Źródło: www.desktopmetal.com

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Comments are closed.

You may also like