Desktop Metal ogłosił oficjalną dostępność swojej drukarki 3D do sproszkowanego drewna - Shop System Forust Edition. Maszyna ma zadebiutować na nadchodzących targach Formnext 2022 we Frankfurcie nad Menem. Shop System Forust Edition to platforma do druku 3D wykorzystująca technologię binder jetting i umożliwia wytwarzanie drewnianych części z wykorzystaniem trocin pochodzących z przetwórstwa drzewna. Jest zarazem oparty na tej samej technologii, co standardowe drukarki 3D do metalu wprowadzone na rynek w listopadzie 2019 roku.

Drukarka 3D Forust została po raz pierwszy zaprezentowana w maju 2021 roku. Desktop Metal dostarczył wybraną liczbę urządzeń beta do wyselekcjonowanej grupy klientów produkujących niestandardowe części z drewna. Po udoskonaleniu procesu druku 3D firma dostarcza teraz swoje systemy do druku 3D z drewna "pod klucz”.

Desktop Metal twierdzi, że technologia zastosowana w Foruście może dostarczać wydrukowane w 3D części w wysokiej rozdzielczości z „realistycznymi wzorami słojów” i „wcześniej nieosiągalnymi”, złożonymi geometriami. Shop System Forust Edition jest wyposażony w obszar roboczy o wymiarach 350 x 222 x 200 mm i pozwala na pracę z prędkością do 1600 cm3/godz. – odpowiednik 21 mm w osi Z na godzinę. Uzupełnieniem systemu jest Stacja Proszkowa Forust do separacji części i odzyskiwania proszku, Forust Binder, który jest dostępny w jasnych i brązowych kolorach, aby wiązać cząsteczki proszku drzewnego i tworzyć naturalnie wyglądające wzory słojów drewna, które przepływają przez całą część wydruku 3D oraz oprogramowanie Fabricate MFG do przygotowania procesu budowy, które umożliwia użytkownikom drukowanie części bez wzoru słojów lub z czterema wzorami słojów, które odwzorowują popiół, mahoń i inne.

Użytkownicy mogą również uzyskać dostęp do przewodnika po obróbce części drewnianych, który prowadzi klientów przez zalecany przepływ pracy dotyczący infiltracji części po druku 3D przy użyciu żywic biologicznych z certyfikatem USDA.

Firma uważa, że ​​Shop System Forust Edition sprawdza się w dekoracji wnętrz i zastosowaniach oświetleniowych, a także w produktach konsumenckich, projektowaniu architektonicznym i przestrzeni motoryzacyjnej. Obecnie drukarka Shop System Forust Edition przetwarza proszki do drewna od sprawdzonych dostawców. Równocześnie opracowywane są wytyczne, aby w przyszłości umożliwić klientom drukowanie 3D własnych proszków z trocin pochodzących z recyklingu.

Źródło: www.desktopmetal.com
Zdjęcia: www.businesswire.com

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like