Desktop Metal ogłosił, że otrzymał zamówienie o wartości 7,9 miliona dolarów od dużego producenta samochodów z siedzibą w Niemczech. Nie wymieniona z nazwy firma ma użyć nowych drukarek 3D typu Binder Jetting do masowej produkcji metalowych części samochodowych układów napędowych. Desktop Metal obsługuje już kilka globalnych marek motoryzacyjnych, jak BMW, Renault, Continental i Ford, z których wiele korzysta z technologii druku 3D do produkcji końcowych komponentów samochodowych.

Jesteśmy dumni, że współpracujemy z wieloma głównymi światowymi producentami OEM w branży motoryzacyjnej, aby rozszerzyć ich zastosowanie w produkcji addytywnej do seryjnej produkcji końcowych komponentów samochodowych” — powiedział Ric Fulop, założyciel i dyrektor generalny Desktop Metal – „To przełomowe zamówienie jest dowodem na wydajność i ekonomię, które sprawiają, że nasze rozwiązania binder jetting są najbardziej zaawansowane na świecie, a także świadectwo dla naszych zespołów, które niestrudzenie pracowały, aby urzeczywistnić wizję masowej produkcji poprzez wytwarzanie addytywne”.

Od czasu wejścia na nowojorską giełdę pod koniec zeszłego roku, Desktop Metal przejęła szereg innych firm zajmujących się przemysłowym drukiem 3D, aby przyspieszyć swój rozwój. Najbardziej znaczącym z tych przejęć był EnvisionTEC oraz konkurencyjny producent drukarek 3D typu binder jetting ExOne. Firma niedawno kupiła również belgijskiego producenta systemów do powlekania, firmę Aerosint i Aidro, producenta systemów zasilania hydraulicznego.

Źródło: www.desktopmetal.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like