axial3D to start-up, który z powodzeniem wdraża nowoczesne technologie w branży medycznej. Firma zajmuje się profesjonalnym przygotowywaniem drukowanych 3D modeli anatomicznych na podstawie danych zbieranych podczas badania obrazowania medycznego w formacie DICOM. Ich modele są wykorzystywane zarówno do planowania przedoperacyjnego jak i tłumaczenia technikaliów zabiegów studentom, pacjentom, a także ich rodzinom.

Niedawno informowaliśmy, że firma w ostatniej rundzie finansowania zebrała fundusze w kwocie 3 milionów dolarów. Dla start-up’u zastrzyk gotówki to szansa na rozszerzenie ram swojej działalności i wejście na zupełnie nowe, zagraniczne rynki. Teraz w porozumieniu z Fast Radius rozpoczęli świadczenie nowej usługi „DICOM-to-print” dedykowanym dla szpitali w Ameryce Północnej.

Celem oferowanej usługi jest zapewnienie lekarzom i chirurgom w krajach Ameryki Północnej (W Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku) dostęp do innowacyjnych metod planowania przedoperacyjnego, które pozwolą na optymalizację jakości wykonywanych zabiegów. Usługa polega na konwertowaniu przesyłanych przez użytkowników plików w formacie DICOM na rozszerzenie umożliwiające wytworzenie w technologii druku 3D. A wszystko w nie więcej niż 48 godzin.

Lou Rassey, CEO Fast Radius mówi, że współpraca zawarta z Axial3D daje łatwiejszy dostęp do usługi tworzenia modeli chirurgicznych,co z kolei przekłada się na wyższą jakość opieki nad pacjentem. Roger Johnston z Axial3D dodaje, że ich rozwiązanie wspiera pracę chirurgów, dając możliwość dokładniejszego planowania zabiegów.

DICOM (Digital Imaging and Communications in Medicine) to standard opracowany na potrzeby ujednolicenia wymiany danych uzyskiwanych w procesach obrazowania medycznego - dane uzyskiwane w badaniu tomografii komputerowej lub obrazowania medycznego zapisywane są właśnie w tym standardzie. Stworzenie z nich modelu, który będzie właściwie przygotowany do druku 3D wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale nierzadko również kosztownego oprogramowania (np. Mimics Materialise).

Technologia druku 3D daje możliwość obcowania z trójwymiarową reprezentacją modelu, która jest łatwiejsza w interpretacji, szczególnie dla niedoświadczonych lekarzy. Modele anatomiczne od lat są głównym zastosowaniem technologii drukowania 3D w sektorze medycznym, a z biegiem lat wzrasta liczba lekarzy korzystających z nowoczesnych rozwiązań w codziennej pracy.

Źródło: 3dprintingindustry.com

Poznaj sufity napinane

Portal COLORISED to kompleksowe źródło informacji, porad i inspiracji dla osób planujących remonty mieszkań, domów oraz wyposażania wnętrz. Znajdziesz na nim poradniki dotyczące wykończenia wnętrz: sufity napinane PVC, sufity napinane z tkanin, tapety, tapety z tkanin, oświetlenie LED, systemy oświetleniowe LED, podłogi, systemy ogrzewania i wielu innych.

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like