Komunikacja przez USB i WiFi, extruder niewymagający obsługi i intuicyjne menu – taki ma być Idea  Build 3D40. Drukarka od niedawna dostępna jest na rynku. Producentem urządzenia jest amerykańska firma Dremel, która swoją siedzibę ma w Holandii. W portfolio firmy znajdziemy głównie narzędzia, ale są tam też drukarki 3D. Nowy model, to przede wszystkim nowe funkcjonalności: wspominana już komunikacja przez USB i WiFi, aktywne monitorowanie filamentu, asystowanie poziomowania oraz tak zwany “maintenance-free extruder” (extruder niewymagający obsługi).

Build 3D40 ma być funkcjonalny i łatwy w obsłudze. Dlatego producent przygotował aplikację mobilną działającą na systemach iOS oraz Android, która umożliwi drukowanie z poziomu urządzeń mobilnych. W maju oprogramowanie ma być dostępne dla użytkowników. Obszar roboczy drukarki 3D wynosi 25,5 cm x 15,5 cm x 17 cm, będzie posiadał kolorowy ekran dotykowy IPS o rozdzielczości 3.5” i 4 Gb pamięci wewnętrznej.

Ze względu na to, że model 3D40 jest przeznaczony dla szkół, można nabyć go w dwóch wersjach – standardowej, przeznaczonej do sprzedaży detalicznej (3D40-01) oraz  w wersji “EDU” (3D40-EDU). Obie będą używały PLA i oprogramowania “Print Studio”.

Jednym z założeń edukacji jest nauka umiejętności praktycznych – unowocześnienia, które wprowadziliśmy w modelu 3D40, umożliwiają bezprecedensowe zapoznanie się z technologią druku 3D.  Chcieliśmy umożliwić pedagogom i uczniom korzystanie z druku 3D bez żadnych ograniczeń.

George Velez, Manager, Dremel 3D

Kiedy zestawi się modele Idea Builder 3D40 i jego poprzednika – Flashforge Dreamer, można zauważyć, że nie różnią się od siebie znacząco. Idea Builder 3D40 jest po prostu o wiele większy. Nową drukarkę 3D można nabyć już teraz. Dostawy są planowane na czerwiec.

Źródło : http://3dprintingindustry.com/

Paulina Winczewska
Germanistka, pasjonatka nawet najdziwniejszych i najtrudniejszych języków obcych oraz podróży i eksperymentów kulinarnych. Tłumaczka, która nie boi się nowych technologii i gadżetów. Wolny czas spędza zazwyczaj na pływalni.

  2 Komentarze

  1. Różnią się znacząco. Zupełnie różne materiały, różna liczba głowic. Podgrzewanie stołu – to są istotne różnice. Nowy Dremel jest de facto przekształconym Flashforgowym Guiderem.

   Zapraszam do krótkiego telefonu do Sygnis New Technologies jeśli publikujecie informacje o Flashforgu i Dremelu. Pracujemy na tych maszynach i możemy uchronić materiały z CD3D od błędów merytorycznych.

   1. Dzięki. Zapomniałem przekazać Paulinie, że zawsze może liczyć na Waszą fachową pomoc 🙂

  Zostaw odpowiedź

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Może cię również zainteresować