Jeżeli niedawny news o pomyśle na drukowane na drukarkach 3D kurczaki z KFC wprawił Was w zakłopotanie, ta informacja podniesie poprzeczkę absurdu jeszcze wyżej. Należąca do Mike’a Tysona firma – Tyson Ranch, pozyskała globalną licencję na wykorzystywanie drukarek 3D do skondensowanych, sproszkowanych napojów, opracowaną przez kalifornijską firmę Smart Cups. Za jej pomocą będzie produkować i sprzedawać drinki oparte o konopie indyjskie.

Technologia Smart Cups umożliwia drukowanie 3D skondensowanych koncentratów smakowych na różnych podłożach w rodzaju dna plastikowego kubka – po dodaniu do niego wody powstaje napój o dedykowanym smaku. Firma twierdzi, że dzięki takiemu rozwiązaniu redukuje wymogi dotyczące przechowywania i transportu napojów, co przekłada się na niższe koszty logistyczne. Dodatkowo same kubki są wykonane z bioplastiku pochodzenia roślinnego.

Tyson Ranch będzie wykorzystywać drukarki 3D do drukowania kontrolowanych dawek konopi na dnie kubków, które zostaną aktywowane po zalaniu ich wodą. Tyson twierdzi, że nowatorskie podejście do spożywania konopi indyjskich może doprowadzić do lepszego, bardziej spójnego dawkowania, co z jednej strony ma być wykorzystywane w medycynie, a z drugiej stosowane jako używka w krajach, gdzie konopie indyjskie są zalegalizowane.

Wraz z upowszechnianiem się konopi indyjskich na świecie (są one legalne np. w całej Kanadzie) ludzie poszukują alternatyw dla ich palenia. Inne formy jak oleje lub produkty spożywcze mogą być trudne do dozowania, co może stanowić problem w niektórych sytuacjach. Smart Cups i Tyson Ranch podkreślają, że ich metoda pozwoli na precyzyjne dawkowanie, co ma mieć szczególne zastosowanie w medycynie. Czy pomysł spotka się z zainteresowaniem – nie wiemy? Czy druk 3D ma w tym wszystkim jakieś szczególne zastosowanie? Na pewno marketingowe…

Źródło: www.smartcups.com

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Comments are closed.

You may also like

More in Druk 3D