Zawsze przy jakichkolwiek informacjach dotyczących technologii druku 3D mówi się, że jest to technologia jutra i jej pełen potencjał zostanie wykorzystany dopiero przez przyszłe pokolenia. Ale czy to stwierdzenie jest prawdziwe? Czy pokolenie dzisiejszych seniorów jest w stanie docenić druku 3D?

A może  będzie to dla nich kolejna technologia przeznaczona jedynie dla “młodych“? Jak mogłoby się wydawać odpowiedź na te dwa pytania nie jest tak jednoznaczna.

W serwisie Youtube, na kanale Fine Brothers Entertainment pojawił się bardzo interesujący film, w który dzisiejszym seniorom została zaprezentowana drukarka 3D, a dokładnie model Robo 3D. Seniorzy mogli również samodzielnie wydrukować przygotowane modele 3D.

Jak można zobaczyć na filmie, seniorzy bardzo szybko odnajdują się w roli “drukarzy 3D“. Oczywiście część osób nie będzie potrzebowało własnej drukarki 3D w domu, ale tak jak młodzi tak i osoby starsze prędzej czy później docenią tą technologię. Bardzo możliwe, że w niedalekiej przyszłości druk 3D będzie miał swój odpowiednik babć i dziadków grających w GTA 5 czy Call of Duty 😉

Jak każda nowa technologia, tak i druk 3D jest szybciej opanowywany przez osoby młodsze niż seniorów. Ale to nie oznacza, że osoby starsze nie będą potrafiły korzystać z tej technologii. Pamiętajmy, że za kilkadziesiąt lat osoby dla których druk 3D był czym zwyczajnym będą miały trudności ze zrozumieniem i opanowaniem technologii, która jeszcze nie istnieje. Ciekawie tylko czy wtedy również ktoś zada sobie trud sprawdzenia jak oni sobie z nią radzą?

Źródło: 3ders.org
Grafika: [1][2]

Łukasz Czuba
Miłośnik druku 3D. Elektronik-amator, szkoleniowiec i konstruktor. Członek lubelskiego FabLabu i Makerspace. Miłośnik literatury s-f, gier strategicznych, kotów oraz herbaty.

    Comments are closed.

    You may also like

    More in News