Programy wymiany starego sprzętu na nowy cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem użytkowników. Okazuje się, że również zużyte drukarki 3D nie muszą stanowić obciążenia dla ich właścicieli, ani dla środowiska. Koncern HP wraz z dystrybutorem w Polsce – HP3D.pl powered by Centrum Druku, w trosce o ochronę środowiska, aktywnie uczestniczą w realizowaniu różnych programów mających na celu promowanie i kształtowanie postaw proekologicznych wśród producentów. Wszyscy producenci wykorzystujący techniki przyrostowe są zapewne poruszeni możliwością jaka się pojawia w związku z akcją Trade – in drukarek 3D. Do końca lipca HP oferuje bowiem wymianę starego sprzętu 3D na nowoczesne urządzenia z serii 500 3D oparte na technologii Multi Jet Fusion.

Uczestnictwo w programie jest dostępne dla wszystkich firm, które w terminie do 31 lipca 2019 roku wdrażając urządzenie s serii 500 3D Jet Fusion zdecydują się oddać swoją starą, ale sprawną drukarkę 3D, która kwalifikuje się do udziału w programie w ramach kategorii Proffesional bądź Industrial, dotyczących urządzeń 3D opartych na technologiach takich jak: FDM, Binder Jetting i Material Jetting.

Technologia druku 3D w kolorze może zastąpić dotychczasowe rozwiązania, które nie były w stanie zamknąć całego cyklu – od prototypowania po produkcję gotowych modeli, komponentów czy części zamiennych, przy jednoczesnej optymalizacji kosztów. Seria 500 Jet Fusion 3D oferując kolorowe wydruki w palecie CMYK pozwala zrezygnować z ich barwienia w ramach post-proccesingu, generując kolejne oszczędności produkcyjne i dodatkowo personalizując wydruki.

Obok leasingu 3 x zero i możliwości uzyskania dofinansowania inwestycji 3D w ramach Funduszy Europejskich, HP3D.pl oferuje kolejny program wspierający rozwój druku 3D w przemyśle. Trade – In drukarek 3D to następny krok w kierunku upowszechnienia produkcji addytywnej, stanowiącej jeden z filarów koncepcji Przemysłu 4.0.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować