Krakowska firma BGM specjalizuje się w budowie maszyn przemysłowych, linii montażowych i stanowisk pomiarowych przygotowywanych zgodnie z indywidualnymi zamówieniami klientów. Niedawno park maszynowy firmy wzbogaciła drukarka 3D VSHAPER 270, usprawniając tym samym procesy produkcyjne.

Wśród projektów realizowanych przez BGM warto wyróżnić m.in. maszyny do nitowania radialnego, stanowiska do kontroli przepływu czy też wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu znakowarki laserowe. Przedsiębiorstwo zajmuje się projektowaniem i tworzeniem pomiarowych, kontrolnych i montażowych stanowisk, wyposażonych w roboty przemysłowe i nowoczesne systemy kontroli wizyjnej.

Specjaliści z BGM zajmują się jednocześnie modernizacją istniejących już maszyn, systemów sterowania stanowisk, automatyzacją stanowisk manualnych i półautomatycznych oraz tworzeniem aplikacji kontrolnych i testowych.

Części do budowy maszyn wytwarzane są we własnym parku maszynowym wyposażonym w obrabiarki konwencjonalne oraz CNC. Wraz z końcem 2017 roku park maszynowy firmy został wzbogacony o drukarkę 3D VSHAPER 270 uzbrojoną w dwie głowice, pozwalające na drukowanie dyszami o średnicy od 0,2 do nawet 1,2 mm. Drukarka przestrzenna wykorzystywana jest przez firmie w procesach tworzenia części do maszyn, zwłaszcza tych o skomplikowanych detalach i dużej wytrzymałości.

Jak mówi Tomasz Bobek, Prezes Zarządu BGM, inwestycja w technologię druku 3D jest wyrazem dążenia do podniesienia efektywności pracy firmy. Drukarka przestrzenna stanowi alternatywę dla kosztownych, bardziej rozbudowanych i zaawansowanych maszyn takich jak frezarki CNC.

Dokonując wyboru odpowiedniego urządzenia, firma kierowała się wymiarami przestrzeni roboczej (270x270x200) i możliwością drukowania wieloma rodzajami materiałów, począwszy od podstawowych PLA czy ABS, po te bardziej zaawansowane typu PET-G czy PC. Niezbędny był również ekstrudera wyposażony w dwie głowice, który dzisiaj pozwala BGM tworzyć wydruki o skomplikowanej geometrii dzięki strukturom podporowym wykonanym z specjalnego materiału. Dla specjalistów z BGM korzystających z drukarki 3D VSHAPER 270 szczególnie ważna jest łatwość obsługi panelu sterowania oraz  możliwość szybkiej wymiany materiału.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować