Materialination to jedna z najdłużej działających firm w branży niskobudżetowego druku 3D. Założona w połowie 2012 r. w Krakowie, od początku była kierowana przez jej głównego pomysłodawcę – Michała Frączka. Na przestrzeni lat Materialination poszukiwało swojego charakteru i specjalizacji… Firma zajmowała się m.in. organizacją eventów, szkoleń, prowadziła sprzedaż drukarek 3D i filamentów, jak również świadczyła usługi druku 3D. Przez pewien czas serwis Materialination był nawet jednym z głównych ośrodków informacyjnych w polskim internecie. Firma zarządzała również pierwszym oficjalnym salonem Zortraxa w Krakowie, który w zeszłym roku został przeniesiony do Warszawy, gdzie trafił pod skrzydła 3D Phoenix.

Po rozstaniu z Zortraxem o Materialination zrobiło się nieco ciszej – aż do targów Dni Druku 3D w Kielcach, gdy firma ogłosiła reaktywację swojego sklepu internetowego z drukarkami 3D i filamentami. Początkowo trafił tam cały asortyment iGo3D Polska. Teraz firma nawiązała współpracę z kolejną firmą – krakowskim CadXpertem, autoryzowanym dystrybutorem takich marek jak Stratasys / MakerBot, Blueprinter, Prodways oraz ESI.

Tak komentuje tą współpracę Maciej Dukat, współwłaściciel w spółce CADXPERT:

Z Michałem, twórcą Materialination znamy się od kilku lat i wielokrotnie wcześniej mieliśmy przyjemność współpracować. Tendencja rynkowa wyraźnie wskazuje na coraz większe zainteresowanie Klientów drukarkami 3D klasy premium. Tym bardziej cieszymy się, że teraz pełne portfolio MakerBot będzie dostępne w sklepie internetowym Materialination, czyli jednaj z największych społeczności druku 3D w Polsce.

Jesteśmy przekonani, że wspólne przedsięwzięcia oraz wzajemna wymiana doświadczeń przyniosą Klientom jeszcze więcej korzyści w dostępie do wiedzy i topowych drukarek 3D. Tym bardziej, że sklep Materialination już wkrótce oferował będzie także proszkowe drukarki 3D Blueprinter.

Maciej Dukat – CadXpert

Michał Frączek, twórca Materialination:

Bardzo się cieszę, że MakerBoty pojawiły się w naszej ofercie. Pierwsze Replicatory jeszcze w drewnianej obudowie, sprawdzaliśmy do Polski 3 lata temu z USA. Od tamtej pory drukarki tej marki zawsze były nam bliskie i świetnie, że teraz możemy współpracować z oficjalnym, polskim dystrybutorem!

MakerBoty bardzo często polecamy naszym klientom, przede wszystkim dlatego, że dobrze znamy ten sprzęt i jesteśmy go pewni – będzie to mocna oferta w naszym sklepie.

Michał Frączek – Materialination

W związku z rozpoczęciem współpracy, Materialination przygotowało specjalną promocję! Do końca marca br (31.03.2016 r.) cały asortyment MakerBota w sklepie zostaje objęty 10% zniżki! Wszystko co trzeba zrobić aby z niego skorzystać to podać podczas zakupów kod rabatowy:

makerbot10

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like