Robo 3D – jedna z najbardziej znanych amerykańskich drukarek 3D na świecie, trafiła do oferty Komputronika. Urządzenia są dostępne w sprzedaży on-line, jak również w salonie firmowym firmy, w Silesia City Center w Katowicach. To kolejne miejsce w Polsce, gdzie można zobaczyć te drukarki 3D na żywo w akcji, po Płockim Leroy Merlin, w którym Robo 3D pojawiło się z kolei na początku maja tego roku.

Robo 3D coraz aktywniej poczyna sobie na polskim rynku druku 3D. Miesiąc temu informowałem o podpisaniu przez firmę umowy dystrybucyjnej z ABC Data – czołowym dystrybutorem IT w Europie, a teraz drukarki 3D tej firmy trafiają do oferty Komputronika. Robo 3D R1 charakteryzuje się dużym obszarem roboczym na poziomie 25 x 22 x 20,3 cm i charakterystyczną, dużą, białą obudową. Posiada podgrzewany stół roboczy i ma możliwość drukowania z praktycznie każdego filamentu dostępnego na rynku.

Za ostatnimi sukcesami firmy stoi europejski oddział – Robo 3D Europe, z siedzibą w Londynie, lecz prowadzący działalność operacyjną z Polski, a konkretnie Katowic. Oprócz rozwoju dystrybucji i sprzedaży na terenie Europy, firma prowadzi zaawansowane prace rozwojowe nad nową elektroniką sterującą do drukarki 3D, która ma zastąpić aktualne Arduino / RAMPS. Wg zapewnień przedstawicieli firmy, ma ona być jedną z najnowocześniejszych elektronik do drukarek 3D dostępnych na rynku.

Robo 3D 03

Wszyscy zainteresowani obejrzeniem Robo 3D R1 na żywo, mogą uczynić to bądź to odwiedzając salon Komputronika w Silesia City Center w Katowicach, bądź w Leroy Merlin w Katowicach.

Robo 3D 02

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like